ОЧАКВАНО: Челси не сбърка срещу Фулъм и дръпна в битката за топ 4 (ВИДЕО)

Кай Хаверц заби и двата гола за успеха на "сините"

Челси спечели с 2:0 домакинството си на Фулъм от Висшата лига. По този начин тимът на Томас Тухем дръпна с шест точки пред Уест Хем и със седем пред Ливърпул в битката за Топ 4. "Сините" имат шанс дори да се преборят за третата позиция. Там в момента се намира Лестър с 63 т. Челси има 61. Фулъм пък остава сред изпадащите, като оцеляването изглежда мисия невъзможна.

Два гола да Челси в днешния мач заби Кай Хаверц.

Гостите първи стигнаха до голова възможност.  Само две минути след началото на мача опасен удар на Робинсън беше отразен от Менди. Челси постепенно взе инициативата и в 10-ата вече водеше в резултат. Мейсън Маунт пусна великолепен пак за Хаверс, който откри резултата. Това бе седмият му гол от началото на сезона, а шест от тях са отбелязани на "Стамфорд Бридж".

В 18-ата минута Хавертц прати още веднъж топката в мрежата, но бе в положение на засада и попадението не бе признато. Тимо Вернер пък опропасти добра ситуация, след като получи топката в наказателното поле.
В средата на полувремето Менди се отчете с нова добра изява под рамката, след като отрази добър изстрел на Лукман, насочен към долния десен ъгъл на вратата.

В 39-ата минута футболистите на Томас Тухел организираха светкавична контраатака, която по чудо не завърши с гол. Тимо Вернер намери Зиеш в наказателното поле, който от близко разстояние не съумя да се разпише на опразнената врата.

В добавеното време на първата част стражът на Челси оформи своя хеттрик от добри спасявания. Аина стреля от границата на пеналтерията, но се получи неприятен рикошет в крака на Рийс Джеймс, който хвана в крачка Едуард Менди, и въпреки това той успя да се намеси.

Домакините започнаха отлично след почивката и още в 49-ата минута Хавертц удвои резултата. Офанзивният играч бе изведен много добре от Тимо Вернер сам срещу Ареола и по подобие на първия гол отново порази мрежата на "котиджърс" – 2:0.

Логично "сините" свалиха темпото си на игра, за да спестят сили за реванша с Реал Мадрид в сряда, и все по-рядко създаваха нещо интересно в противниковата половина.

ЧЕЛСИ - ФУЛЪМ 2:0
1:0 Хаверц (10)
2:0 Хаверц (49)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕЛСИ: Менди, Кристиансен, Тиаго Салва, Зума, Джеймс, Чилуел, Гилмор, Маунт, Зиеш, Вернер, Хаверц

ФУЛЪМ: Ареола, Айна, Андерсен, Адарабиойо, Робинсън, Лемина, Ангиса, Лукман, Кавалейро, Декордова-Рийд, Мая