ОБЗОР: Фамозен Дончич в НБА, Оклахома с най-тежката домакинска загуба в историята (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането след тях

Словенският феномен Лука Дончич изигра поредния си изключителен мач с екипа на Далас Маверикс и изведе тима си до победа със 125:124 при домакинството на Вашингтон Уизардс.

Дончич завърши срещата с умопомрачителните показатели от 31 точки, 20 асистенции и 12 борби, а третият пореден успех изкачи Далас на пето място в Западната конференция с по-добри допълнителни показатели от шестия Лос Анджелис Лейкърс.

За 22-годишния Дончич това бе 35-ти "трипъл-дабъл" в НБА, като той го постигна в 190-ия си мач в лигата. По-бързо това е правил единствено Оскар Робъртсън, който има 35 "трипъл-дабъла" след само 82 срещи. Освен това словенецът стана едва четвъртият играч в историята на НБА с 30+ точки, 20+ асистенции и 10+ борби в един мач след Робъртсън през 1961 година, Меджик Джонсън през 1988 година и Ръсел Уестбрук по-рано този сезон.

Именно Уестбрук бе лидерът на Вашингтон в срещата, като завърши мача с 42 точки, 10 борби и 9 асистенции. Брадли Бийл добави още 29 точки за столичани, но пропусна да донесе победата на тима си след неточна стрелба 2 секунди преди края на двубоя.

Индиана Пейсърс победи Оклахома Сити Тъндър като гост със 152:95 в един от най-неравностойните мачове в цялата история на Националната баскетболна асоциация.

"Пешеходците" спечелиха срещата с 57 точки разлика, като така записаха втория най-убедителен успех в клубната си история и нанесоха на Оклахома най-голямата домакинска загуба в аналите на НБА.

4:12 минути преди края на срещата Индиана водеше с 67 точки, но така и не успя да счупи рекорда за най-голяма победа, който остава дело на тима на Кливланд, който през 1991 година побеждава Маями с 68 точки разлика. Играчите на Индиана водеха с 82:46 на полувремето и със 126:70 след края на третата четвърт, а вкараните от тях 152 точки са клубен рекорд.

Литовецът Домантас Сабонис завърши срещата с 26 точки, 19 борби и 14 асистенции, като имаше "трипъл-дабъл" още през първото полувреме на мача, в което вкара 22 точки, хвана 11 борби и направи 11 асистенции. Крилото Дъг МакДермот прибави рекордните в кариерата си 31 точки, а Карис Лъвърт приключи срещата с 25 точки за Индиана. За тима на Оклахома, който допусна 16-а загуба в последните си 17 мача, новобранецът Моузес Браун вкара 16 точки.

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бруклин 43 победи/21 загуби, Филаделфия 42/21, Ню Йорк 35/28

Централна дивизия: Милуоки 39/24, Индиана 30/33, Чикаго 26/38

Югоизточна дивизия: Атланта 35/30, Маями 34/30, Шарлът 31/32