ГОЛОВО ШОУ В РИМ: Лацио се доближи до четворката с 11-а поредна победа на „Олимпико“(ВИДЕО)

„Орлите“ удариха Дженоа с 4:3 в мач с две дузпи, автогол и драма в края

Само две точки делят Лацио от четвъртото място в италианската Серия „А“.

Навръх Великден римските „орли“ спечелиха домакинството си срещу Дженоа от 34-ия кръг със зрелищното 4:3 и събраха 64 пункта, докато по 66 имат Ювентус и Наполи.

Във втори пореден двубой с два гола за столичани блесна аржентинецът Карлос Корейра.

Той се разписа на два пъти при успеха над Милан с 3:0 преди седмица, а сега стори същото и срещу „грифоните“.

Днес 26-годишният халф откри резултата в 30-ата минута, а в 43-ата капитанът Чиро Имобиле удвои от дузпа.

Малко след началото на второто полувреме Адам Марушич (47) си вкара автогол, но веднага след подновяването на играта от центъра Имобиле асистира на Луис Алберто и той бе точен за 3:1 в 48-ата минута.

Осем по-късно пък испанецът подаде на Корейра и той реализира второто си попадение в срещата, за да направи резултат 4:1.

Той обаче сякаш успокои прекалено много домакините и в заключителната част на двубоя те инкасираха две попадения в рамките на секунди.

В 80-ата минута резервата Джанлука Скамака вкара от дузпа за 4:2, а в 81-ата Елдор Шомуродов даде надежди на гостите, че могат да спрат безупречната серия у дома на Лацио в Серия „А“ през новата година.

До края обаче Дженоа не можа да изравни, така че „орлите“ записаха 11-и пореден успех на „Олимпико“ за първенство.

Дженоа пък регистрира трето последователно поражение далеч от дома и с 36 точки, заемайки 13-ата позиция във временното класиране.