В ГЛАЗГОУ: Рейнджърс разби Селтик в последното дерби за сезона (ВИДЕО)

Шампионите спечелиха „Олд Фърм“ с 4:1 и са пред ново историческо постижение

Рейнджърс спечели последното за сезона дерби в Шотландия срещу Селтик, разбивайки своя голям съперник с категоричното 4:1 у дома.

Възпитаниците на Стивън Джерард си осигуриха титлата предсрочно, но днес зарадваха своите фенове с един от най-изразителния „син“ успех в „Олд Фърм“ от 21 г. насам.

Основна вина за тежкото поражение на „детелините“ носи халфът Калъм МакГрегър, който получи жълт картон в 24-ата минута, а в 26-ата бе изгонен заради още един такъв.

При атаката след второто му нарушение пък Кемар Руф откри резултата, ала скоро след това гостите все пак изравниха.

В 30-ата минута точен бе звездата на тима Одсон Едуар, но в 33-ата Алфредо Морелос отново даде аванс на Рейнджърс.

След почивката домакините нанизаха още две безответни попадения, дело на Кемар Руф (57) и на заменилия го Джърмейн Дефоу (90+2), за да си гарантират успеха и аванс от 23 точки на върха в класирането пред Селтик.

Освен това, Рейнджърс запази шанса си да стане едва вторият в историята отбор, триумфирал в шотландското първенство без нито една загуба.

Наставникът Стивън Джерард пък може да се похвали с факта, че е спечелил 4 от 5-те си домакинства срещу Селтик начело на „сините“, които пък са безгрешни на своя земя през сезона – 17 успеха в 17 мача.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини