МАГИЧЕН РОНАЛДО: С два гола в последните 7 минути Юве обърна Удинезе и се върна в топ 4 (ВИДЕО)

"Бианконерите" победиха с 2:1

Ювентус стигна до обрат от 0:1 до 2:1 в двубой от 34-ия кръг на италианската Серия "А", игран на стадион "Фриули". Молина даде ранна преднина за домакините в 10-ата минута, но през второто полувреме възпитаниците на Анреа Пирло натиснаха, изнесоха играта напред и в крайна сметка логичното се случи.

По този начин „бианконерите“ се изравниха по точки с Аталанта и Милан. Трите отбора имат на сметката си 69 пункта.

В шестата минута Йенс Ларсен стреля по земя, но не затрудни Войчех Шчесни. В десетата домакините изненадаха своя противник с бързо изпълнение на фал, а Шчесни не успя да се справи с шут на Молина за 1:0.

Последва дълъг период без удар по посока на двете врати. Той беше прекъснат в 27-ата минута, когато изстрел на Родриго Бентанкур рикошира в противников играч и излезе в корнер. При последвалото центриране Уестън Маккени нанесе опасен удар с глава, но топката профуча покрай вратата.

В 38-ата минута вратарят не се справи добре при центриране от фал, което позволи удар на Матайс де Лихт да бъде блокиран от Бентанкур, след което Кристиано Роналдо не засече достатъчно добре подаването на нидерландеца по въздух.

В 52-ата минута Окака свърши отлична работа с гръб към вратата, запази топката и подаде към Арслан, който от около 5-6 метра не намери целта.

7 минути след това Роналдо получи коженото кълбо, завъртя се и стреля силно, но Скуфет спаси.

В 66-ата минута Стриге-Ларсен отправи зрелищен удар, но той премина агонизиращо близо до лявата греда.

В 82-ата минута Роналдо изпълни пряк свободен удар, топката срещна ръката на Де Пол и Даниеле Чифи посочи бялата точка. Самият португалец се нагърби с отговорността и не сгреши.

В последната минута Рабио изпрати дълго подаване по въздух към втората греда, където Роналдо прониза Скуфе с 99-ия си гол за Ювентус - 1:2.

УДИНЕЗЕ - ЮВЕНТУС 1:2

1:0 - Молина (10)

1:1 - Роналдо (82д.)

1:2 - Роналдо (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Удинезе: Скуфет, Бекао, Нуйтинк, Бонифаци, Молина, Де Паул, Уолъс, Арслан, Ларсен, Перейра, Окака Чука