Зенит стана шампион на Русия за трети пореден път (ВИДЕО)

Това е и осми трофей от Премиер лигата в историята на клуба

Зенит е шампион на Русия за трети пореден и общо осми път в историята си. Тимът от Санкт Петербург разгроми с 6:1 втория в класирането Локомотив (Москва) и два къга преди края на сезона в Премиер лигата има аванс от 9 точки, което го прави недостижим.

Сердар Азмун и Артьом Дзюба отново бяха големите герои за Зенит. Иранецът заби хеттрик във вратата на Гилерме и води в листата на стрелците с 19 гола. Дзюба се разписа два пъти, а едно попадение добави Малком. За "железничарите" точен беше Франскоа Камано при 0:5.

В друг мач от 28-ия кръг Ростов се наожи с 2:0 над аутсайдера Тамбов. Това беше втора поредна победа за отбора на Али Соу, а в същото време гостите регистрираха десето поредно поражение и официално изпаднаха във ФНЛ. "Вълците" имат едва 13 точки от началото на сезона и отдавна беше ясно, че няма да успеят да се спасят.

Тамбов някак удържа нулево равенство до почивката, но след нея разликата в класите си пролича. Резултата откри Дмитрий Полоз в 70-ата минута след подаване на Данил Глебов, а в 78-ата японецът Кенто Хашимото сложи точка на спора. Победата остави Ростов на 8-о място в класирането с 43 точки.

С точка повече от Ростов има Химки. Новакът е отборът с най-голям актив след зимната пауза. Тимът от московското предградие се наложи трудно над Урал с 1:0, въпреки че почти цял мач игра с човек по-малко. Гола вкара Мохамед Конате в 10-ата минута след грешка в защитата на гостите. Малко по-късно Александър Трошечкин извърши грубо нарушение срещу Рамазан Гаджимурадов и получи директен червен картон.

Урал доиграва сезона и няма победа в последните си 4 мача. Бившият тим на Николай Димитров е на 12-о място с 31 точки, но със солидна преднина пред Арсенал (Тула), Ротор и Уфа, които ще определят втория директно изпадащ.

Интер Маями загуби катастрофално без Меси в състава (ВИДЕО)

Отборът на аржентинеца отстъпи с 0:4 срещу Ню Йорк Ред Булс

Ирландия изпусна Белгия, пропиля дузпа и двете страни врътнаха реми (ВИДЕО)