Кой ще спечели Купата на България?

03 май 2021 22:05

ДРАМА НА "АРМИЯТА": ЦСКА надви Арда с гол в 88-та минута (СНИМКИ+ВИДЕО)

LAP

ЦСКА победи по изключително драматичен начин Арда в първия им мач от плейофната шестица в efbet Лига.

В исторически мач, в който за пръв път бе използвана системата ВАР, "армейците" матираха своя съперник с гол в 88-та минута, а негов автор беше Юрген Матай.

ЦСКА зпочна добре срещата и още във втората минута Георги Йомов опита пробив, но бе повален от футболист на Арда. Зад топката застана Федерико Варела, който центрира в наказателното поле. Там бранител на Арда се намеси и изби в корнер, който обаче не доведе до нищо интересно. Малко по-късно Тиаго Родригес опита да затрудни Иван Караджов с удар от фаул от далечно разстояние, но топката премина над напречната греда.

В следващите минути Арда опита да изравни играта. Футболистите на Николай Киров обаче не успяха да стигнат до нещо по-сериозено пред вратата на Бусато.

ЦСКА бе много близо до попадение в 22-ата минута. Тиаго бе изведен добре по дясното крило и центрира в наказателното поле. Жорди Кайседо надскочи съперниковите защитници, но ударът му с глава мина над напречната греда.

Гостите от Кърджали отговориха с добро положение пред вратата на Густаво Бусато, след като Иван Тилев се възползва от една отскочила топка и навлезе в пеналта на ЦСКА. Подаването му обаче бе избито от защитник на "червените".

В 38-ата минута ЦСКА бе много близо до гол. След многоходова комбинация Федерико Варела подаде на Жорди Кайседо. Халфът му върна топката с едно докосване и халфът веднага среля, но много неточно и топката мина покрай страничната греда на Иван Караджов.

Домакините започнаха по-активно второто полувреме, като опитаха да създадат нещо по-опасно пред вратата на Иван Караджов, но така и не стигнаха до сериозно положение.

Арда можеше да вкара гол в 52-ата минута. Емил Мартинов центрира добре в наказателното поле, където Тонислав Йорданов опита удар с глава, но топката мина покрай дясната греда на Бусато.

В 62-ата минута ЦСКА бе много близо до попадение. Бисмарк Чарлс бе изведен отлично в пеналта на Арда, като нападателят стреля веднага, но Иван Караджов спаси.

"Червените" продължиха да натискат съперника си, като в 66-ата минута Тибо Вион опита мощен удар от далечно разстояние, но стражът на гостите спаси.

Секунди по-късно Арда можеше да поведе в срещата. След центриране в наказателното поле Емил Мартинов стреля много опасно с глава. Густаво Бусато обаче демонстрира отличен рефлекс и спаси тима си от гол.

В 73-ата минута Емил Мартинов се озова на добра позиция и опита да застраши Густаво Бусато с удар от разстояние, но топката мина над напречната греда.

Малко по-късно системата за видеонаблюдение се намеси за първи път. Брадли Мазику опита да навлезе в наказателното поле и бе повален от съперников футболист. Станислав Тренчев обаче се консултира с колегите си от VAR-вана и реши, че няма достатъчно предпоставки да даде дузпа.

Арда организира добра атака малко по-късно, но ударът на Румен Руменов мина покрай вратата на Густаво Бусато.

В 85-ата минута Тонислав Йорданов стреля опасно от фаул, но не успя да намери очертанията на вратата на домакините.

Три минути по-късно ЦСКА поведе. След центриране от корнер топката попадна в Тиаго Родригес, който подаде на Амос Юга. Дефанзивният халф намери отлично Юрген Матей в наказателното поле и той с удар с глава прати топката в мрежата на Иван Караджов.

ЦСКА - Арда 1:0
1:0 Матай 88

Стартови състави:

ЦСКА: Бусато, Матей, Кох, Варела, Енрике, Йомов, Вион, Турицов, Тиаго, Юга, Кайседо

Арда: Караджов, Стоев, Желев, Георгиев, Руменов, Лозев, Петков, Мартинов, Тилев, Котев, Йорданов

90+4 - Край на мача!

88 - ГОООЛ за ЦСКА! След корнер Тиаго комбинира с Юга, той центрира и в наказателното поле Юрген Матай се извиси и с глава матира Караджов!

77 - Бисмарк Чарлс и Стоев сблъскаха сериозно главите си и имат нужда от лекарска помощ на терена

76 - Брадли Мазику падна в наказателното поле на Арда и ВАР за пръв път влезе в действие. Повторението беше показано няколко пъти в телевизионното излъчване и Станимир Тренчев реши да не разглежда ситуация на екрана.

68 - Kакво спасяване на Бусато! Вратарят на ЦСКА запазва резултата 0:0 след като с невероятен рефлекс изби от голлинията удар с глава на Мартинов!

62 - Бисмарк Чарлс с отличен шанс да отбележи минути след като влезе на терена, но след паса на Тиаго и изстрелът му, той беше спрян от Караджов!

52 - Добър шанс за Арда, след като Тонислав Йорданов пробва удар с глава, но не успя да насочи добре кълбото в очертанията на Бусато

46 - Начало на втората част

45 - Край на първото полувреме

39 - Добре изградена атака на ЦСКА, но Варела от около точката за дузпата не нацели добре топката и я прати встрани!

23 - Тиаго успя да намери Кайседо в наказателното поле, но удара с глава на Кайседо преминава над вратата на Караджов