Майнц не позволи на Херта да помисли за спасение (ВИДРО)

Столичани все още са в зоната на изпадащите, но има два мача по-малко от своите съперници

Херта се завърна с 1:1 при гостуването си на Майнц. Столичани отложиха няколко срещи заради много заразени футболисти с коронавирус. Сега обаче на тима престои изключително тежка задача - да играе през три дни. Столичани все още са в зоната на изпадащите, но има два мача по-малко от своите съперници и 3 точки по-малко от Арминия.

Още в петата минута домакините имаха шанс да поведат. Щефан Бел отигра с глава центриране от ъглов удар, но изпрати топката встрани от вратата. Само след още четири Жан-Пол Боетиус изпусна страхотна възможност, при която Александер Шволоп спаси.

В 10-ата минута Майнц имаше поредно положение. Отново Боетиус пропиля златен шанс отборът му да поведе в резултата. Първата по-интересна голова възможност за гостите от Берлин бе в 13-ата минута, когато Никлас Щарк засече центриране, но изпрати топката в аут.

Столичани поведоха в 36-ата минута. Мартон Дардай изпълни пряк свободен удар, Лукас Тузар се отскубна от пазача си и успя да стреля с глава, вкарвайки топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Три минти по-късно гостите можеха да вкарат и втори гол. Матеуш Сантош да Куня шутира от дистанция, но Центнер спаси. Домакините изравниха в 40-ата минута, когато Филип Мване отбеляза след шут от границата на наказателното поле.

През втората част головите положения намаляха. В 65-ата минута Матеуш да Куня стреля от границата на наказателното поле, но Центнер отново спаси.

В 83-ата минута Кшищоф Пьонтек пропусна шанс да донесе трите точки на Херта. Той стреля с глава, но топката премина над вратата.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)