Изправен до стената: Арсенал ще гони обрат над Виляреал

Лондончани рискуват да останат извън евротурнирите за първи път от четвърт век насам

Арсенал излиза тази вечер от 22,00 часа срещу Виляреал в търсене на обрат в реванша от полуфиналите на Лига Европа. Преди седмица "артилеристите" загубиха с 1:2 и днес ще търсят обрат срещу коварния съперник от Иберийския полуостров.

В другия полуфинал Манчестър Юнайтед до голяма степен си осигури участие във финала на 26 май в Гданск, след като победи с 6:2 Рома и днес излиза в голяма степен протоколен реванш на "Олимпико" в Рим.

Ако Арсенал не постигне крайния успех срещу Виляреал, то рискува да остане извън евротурнирите за първи път от четвърт век насам. Виляреал също има амбиции. "Жълтата подводница" за трети път в историята си достига до тази фаза на надпреварата, но нито веднъж не и до финала.

Лошата новина за Арсенал е, че испанците нямат загуба в последните си 11 мача далеч от дома - 7 победи и 4 равенства. И в двата отбора има по един наказан футболист. Това са Дани Себайос за Арсенал и Етиен Капу за гостите.

Треньорът на Виляреал Унай Емери няма да разчита и на Висенте Ибора, а поради контузия Давид Луис пропуска мача за Арсенал.

Вероятни състави:

Арсенал:
Лено, Чеймбърс, Холдинг, Габриел, Джака, Партей, Елнени, Пепе, Смит Роу, Сака, Обамеянг

Виляреал: Рули, Гаспар, Албиол, Пау Торес, Педраса, Чуквуезе, Парехо, Коклен, Тригерос, Бака, Морено

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини