Неукротимият Влахович заби нови два гола и матира Лацио на "Франки"(ВИДЕО)

Фиорентина с много ценна победа в Серия А, която отдалечи Лацио от топ 4

Фиорентина постигна победа с 2:0 срещу Лацио в мача им от 35-ия кръг на Серия А. За пореден път нападателят на виолетовите Душан Влахович беше в центъра на вниманието, след като отбеляза и двете попадения и младият сърбин вече има 21 гола в Калчото този сезон.

Първата сериозна голова възможност в мача се откри пред Лацио в 12-ата минута, когато Хоакин Кореа бе много близо до реализирането на попадение, но вратарят на „виолетовите“ Бартоломей Драговски успя да реагира и спаси мрежата си.

В 27-ата минута Чиро Имобиле бе намерен в предни позиции. Той успя да залъже защитник и стреля от границата на наказателното поле, но топката разтресе левия страничен стълб.

Само пет минути по-късни Фиорентина наказа пропуските от страна на римляните и поведе. Кристиано Бираги с хитър пас намери Душан Влахович, който прати топката в мрежата за 1:0.

До полувремето резултатът остана непроменен и двата отбора се прибраха в съблекалните, оставяйки развръзката за втората част. В 62-рата минута Херман Пецела бе оставен непокрит около точката за изпълнение на дузпа. Той успя да засече с глава центриране от пряк свободен удар, но не намери целта.

В следващите минути Лацио се хвърли в атака в търсене на изравнителен гол, но до попадение така и не съумя да стигне. В 89-ата минута домакините сложиха точка на спора. Душан Влахович надскочи защитниците при центриране от ъглов удар и заби топката в мрежата за крайното 2:0.

Въпреки загубата Лацио остава шести с 64 точки, но има само математически шансове да завърши топ 4. В същото време „виола“ се изкачи до 13-ото място, задминавайки Дженоа. Фиорентина е с 38 пункта в актива си.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)