В АНГЛИЯ: Юнайтед оцеля след обрат срещу Вила, Сити ще почака за титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи вкараха три за едно полувреме, домакините завършиха мача с човек по-малко

Манчестър Юнайтед спечели с 3:1 гостуването си на Астън Вила от 35-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" стигнаха до успеха след обрат през второто полувреме. Така те събраха 70 точки, с десет по-малко от лидера Сити. "Гражданите" обаче ще почакат за титлата. До края на сезона те имат да изиграят още три мача, докато на Юнайтед му остават четири.

Първата по-опасна ситуация в мача дойде още в четвъртата минута и тя бе пред вратата на домакините. Мейсън Грийнууд можеше да вкара, но не уцели добре топката и ситуацията се размина без попадение. Малко след това и Погба опита изстрел, но Мартинес спаси.

В 24-тата минута, сякаш от нищото, домакините излязоха напред в резултата. Скот Мактомини загуби топката и Бертранд Траоре получи възможност да нахлуе в наказателното поле. Линдельоф не успя да го блокира и с перфектен шут той преодоля Хендерсън за 1:0!

Шест минути преди края на полувремето Рашфорд отправи коварен удар към вратата на Вила, но Мартинес отново се справи добре.

Втората част започна с натиск на "червените дяволи". Пред Пол Погба се откри добра възможност за шут. Французинът отправи удар, получи се рикошет и топката мина на сантиметри от гредата.

В 51-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Дъглас Луис събори Погба в наказателното поле и реферът бе категоричен. Титулярният изпълнител Бруно Фернандеш застана зад топката и хладнокръвно преодоля Мартинес за 1:1.

Пет минути по-късно Юнайтед стигна до пълен обрат. Уан-Бисака намери Грийнууд в наказателното поле. Младокът се обърна и с плътен шут с левия крак остави Мартинес безпомощен за втори път.

В 68-мата минута домакините можеха да се върнат в мача. Оли Уоткинс отклони с глава към Гази, но Единсон Кавани се бе върнал, намеси се и изби току пред играча на Вила.

В 87-мата минута Рашфорд центрира по превъзходен начин към Кавани и уругваецът сложи точка на спора с хубав гол с глава.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Оли Уоткинс получи втори жълт картон за симулация в 89-тата минута и бирмингамци доиграха двубоя с 10 души.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1