Монако запази шансове за титлата (ВИДЕО)

Елиът Матазо вкара единственото попадение срещу Реймс

Монако спечели с минималното 1:0 гостуването си на Реймс от 36-тия кръг на Лига 1. Единственото попадение в мача бе дело на Елиът Матазо в 20-ата минута.

Гостите успяха да се възползват от първата по-сериозна голова възможност и поведоха в 20-ата минута. Висам бен Йедер комбинира с Елиът Матазо, който се разписа за 1:0.

Пет минути по-късно Матазо пропусна златна възможност да удвои преднината на Монако, но неговият удар не намери целта.

Реймс най-сетне се съвзе и отговори на предизвикателството. В 28-ата минута Булае Диа овладя в наказателното поле и стреля, но не успя да затрудни Бенжамен Леконт. Стражът на монегаските се намеси и съхрани крехката преднина на своя тим.

Секунди преди почивката главният съдия Антони Готие посочи бялата точка и отсъди дузпа в полза на Монако за нарушение на Вут Фаес. Ситуацията обаче бе преразгледана от ВАР и след като бе установено, че белгийският защитник играе с топката, реферът поправи грешката си и 11-метров наказателен удар нямаше.

В началото на втората част Реймс натисна и на два пъти бе близо до гола, пропуск направи Вут Фаес, а две минути по-късно Леконт се намеси блестящо при опасен удар на Матийо Кафаро.

Домакините продължаваха да владеят топката и да атакуват, но защитата на Монако успяваше да спира опасните нападения.

Гостите трябваше да треперят до самия край, тъй като не вкараха втори гол, с който да сложат точка на спора. Във 2-рата минута на добавеното време Орелиен Чуамени стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата на Реймс.

С успеха монегаските запазват математически шансове за титлата. Тимът заема третата позиция с 74 точки, на 5 зад лидера Лил при оставащи два кръга до края. Реймс остава на 13-ата позиция с 42 пункта.