СЛЕД ПОБЕДА ВЪВ ВРАЦА: Ботев посяга към спасението (СНИМКИ+ВИДЕО)

Даниел Генов се разписа, гостите играха повече от полувреме с човек по-малко

Ботев Враца спечели с 1:0 домакинството си на Монтана от плейофите за оцеляване. Даниел Генов отбеляза попадението за успеха на домакините, а съперникът им игра повече от полувреме с 10 души, след като Тони Тасев беше изгонен. Врачани имат 28 точки, с една повече от тима на Славия, който по-късно днес гостува на Етър. Търновци са с 22, а Монтана с 24.

Първият удар в мача дойде след само две минути игра. Той бе отправен от Тони Тасев, но прекалено слаб, за да затрудни Дамянов. Домакините се опитаха да отговорят моментално, но след центриране от корнер Благой Макенджиев се намеси решаващо.

Гостите имаха отлична възможност да открият резултата слез четвърт час игра. Сергей Георгиев подаде към Тони Тасев, който се опита да се измъкне, но топката му бе избита. Тя попадна в отново в Георгиев, който стреля, но Дамян Дамянов спаси. В 17-ата минута футболистите на Монтана имаха претенции за дузпа. Николай Минков стреля, а топката срещна ръката на Самир Аясс, но съдията Валентин Железов подмина ситуацията.

В 24-ата Бабунски получи топката в наказателното поле на Монтана, обърна се и стреля, но над вратата. По малко от минута след тома северномакедонецът отново се пробва, ударът му обаче отново не намери целта. В 32-ата минута Даниел Генов получи отляво и подаде към Дориан Бабунски, който стреля вратата, но със сетни сили Башлиев с крак изби в корнер.

Монтана остана с човек по-малко в 39-ата минута, след като Тони Тасев само в рамките на няколко секунди си изкара два жълти картона. Той беше санкциониран за реплика към Валентин Железов, а след това изпусна нервите си и посегна с главата си към  Даниел Гаджев и гостите останаха с човек по-малко. Даниел Гаджев и Янко Ангелов също получиха жълти картони в ситуацията.

В добавеното време на първата част абсолютно необезспокояван Давид Кики от Монтана бе оставен в полето на врачани и отправи удар с глава след центриране от фаул, но  неточен.

Ботев можеше да поведе в 51-ата минута, когато. Петър Атанасов беше изведен сам срещу вратаря на Монтана. Останал очи в очи със стража, футболистът на Ботев опита да прехвърли Благой Макенджиев, но топката премина покрай страничния стълб. Две след това бърза контра на гостите завърши с удар на Давид Кики, който обаче беше блокиран.

След час игра домакините откриха резултата с гол на Даниел Генов. Юлиан Ненов, който малко преди попадението удари греда, центрира в наказателното поле. Кики изби с глава право на крака на Генов. Той отправи добър удар, който влетя в мрежата на Макенджиев. Гостите имаха претенции, че попадението не е редовно, тъй като Самир Аясс бе в засада и беше пред стража на монтанчани, като пречеше на видимостта му.

В 72-ата минута шут на Юлиан Ненов премина встрани от вратата. Малко след това Александър Башлиев допусна грешка в наказателното поле на Монтана и Даниел Генов стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер. Монтана се опита да стигне поне до точка и в 89-ата минута след центриране от корнер Давид Кики опита акробатичен удар, но право в ръцете на Дамян Дамянов. Това беше и всичко по-интересно в тази среща.

БОТЕВ ВР - МОНТАНА 1:0
1:0 Даниел Генов (60)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВР: 34. Дамян Дамянов, 18. Илия  Миланов, 37. Венцислав Керчев, 77. Мартин Николов, 81. Атанас Зехиров, 6. Даниел Гаджев, 22. Никола Колев, 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 28. Самир Аясс, 20. Дориан Бабунски

МОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 25.  Александър Башлиев, 33. Стефан Цонков, 24.  Давид Кики, 3. Иван Михов, 10. Владимир Айтов, 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 19. Росен Кръстев, 23. Сергей Георгиев, 11. Николай Минков

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор