Наполи включи на "пета" и изпревари Милан в Италия (ВИДЕО)

Тимът на Гатузо се настани на второто място в класирането

Наполи продължава със силното си предствяне в Серия "А". Селекцията на Дженаро Гатузо записа нова изразителна победа, която позволи на тима да изпревари  Милан и Аталанта, за да се настани на второто място в класирането. Неаполитанци се развихриха на ст. "Диего Марадона" и разбиха Удинезе с 5:1.

Домакините стартираха силно и след полович час игра вече водеха с 2:0 благодарение на своите халфове Жиелински и Руис. Съперникът все пак даде признаци на живот и заявка за интересно второ полувреме, връщайки едно попадение в края на първото чрез Стефано Окака.

Наполи не си позволи да задържи дълго интригата като между 56-ата и 66-ата минути отново се разписа на два пъти. Този път Хуан Мусо се оказа безпомощен при ударите на Лозано и Джовани Ди Лоренцо.

Макар и темпото на игра да спадна, Наполи стигна и до финално попадение в даденото от съдията продължение чрез своя капитан Лоренцо Инсине.