Дузпа и автогол помогнаха на Септември (Сф) да откаже Спортист от баража (ВИДЕО+СНИМКИ)

Столичани дръпнаха с шест точки два кръга преди края на Втора лига

Септември (София) спечели с 3:0 домакинството си на Спортист (Своге) от 32-ия кръг на Втора лига. Попадение от дузпа и автогол бяха достатъчни на столичани да пречупят съперника си още до почивката. През второто полувреме Тимът на Христо Арангелов стигна до класика и на практика отказа гостите от третото място, даващо право на участие в бараж за промоция в елита. Септември  има аванс от шест точки. До края на сезона остават два кръга, като в следващия столичани ще почиват, но пък в последния приемат борещия се за оцеляване Локо (ГО). Все пак при равенство в точките предимството е на страната на Спортист заради успеха си с 5:1 по-рано през сезона.

Домакините поведоха в 12-ата минута, когато Марио Илиевски вкара от дузпа. Той беше изведен добре и веднага върна с пета към Гаврилов. Халфът на столичния тим стреля опасно, но в аут. Иво Михайлов обаче закъсня с шпагата си и повали Гаврилов. Това стана и причина за отсъждането на наказателения удар, който Илиевски превърна в гол.

Три по-късно футболист на Спортист се опита да прехвърли Банков, но неуспешно. В 21-ата Ачков центрира ъм нахлуващия в наказателното поле Гаврилов. Той обаче стреля неточно от точката за изпълнение на дузпа. В 23-ата минута Томи Костадинов преодоля много Арсов и излезе сам срещу вратаря на Септември. Банков обаче бе по-бърз и успя да улови.

В ответната атака столичани успяха да стигнат и до второ попадение. Ачков бе изведен отляво и последва центриране по земя към Илиевски. В стремежа си да изчисти Борислав Стойчев прати топката в собствената си врата - 2:0.

В 40-ата минута Кабов опита късмета си от границата на наказателното поле, но Стефано Кунчев улови. Четири след това удар на Казаков от воле беше спасен от вратаря на гостите.

Второто полувреме започна опасна атака на домакините. Марио Илиевски излезе сам срещу вратаря, но изстрелът му бе много слаб и не затрудни Кунчев. Минута по-късно само вратарят Банков раздели не позволи на тима от Своге да се върне в мача. След центриране отдясно топката бе изчистена, но попадна на крака на Томи Костадинов, който стреля от въздуха. Банков обаче спаси.

В 55-ата минута опасно центриране намери Марио Илиевски, който стреля с глава, но Стефано Кунчев се хвърли и извади топката в корнер. Седем по-късно Спортист получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Христов, но ударът му не доведе до нищо опасно.

В 76-ата минута Пешов нанесе коварен шут по диагонала. Топката обаче премина покрай страничния стълб. В 84-ата минута Йоан Гаврилов центрира, топката бе отклонена с глава към Георги Сърмов. Капитанът на столичани не пропусна от границата на наказателното поле - 3:0.

Три по-късно Деян Христов успя да се измъкне от вратаря и да остане сам срещу вратата на домакините. Преди да нанесе точен шут обаче той се сгромоляса в наказателното поле, като претендираше, че е бил задържан от Банков. Наказателен удар не бе отсъден, а заради реплики втори жълт картон бе показан на Томи Костадинов. Така Спортист остана с 10 души на терена. Влезлият като резерва Валентин Йосков удари греда няколко секунди преди края и пропусна да отбележи почетно попадение за своя тим.