ОБЗОР: Вихрен разби Пирин (Разлог) с 5:1 и докосна върха на Югозапад

Перун изпадна след загуба от Оборище, вижте всички резултати и класирането

В мач от 31-ия кръг на Югозападната Трета лига на градския стадион в Сандански се срещнаха отборите на Вихрен и Пирин Разлог.

Отборът на домакините тотално надигра този на гостите и спечели с 5:1, след като още в първата част на двубоя вкара три попадения.

Те бяха дело на Даниел Пехливанов, разписал се на два пъти, както и на Методи Костов, който бе точен с глава.

Втората част на мача отново бе под диктовката на домакините. Николай Хаджиниколов-Хаджи от гостите успя да намали на 3:1 с плътен шут от 25 метра. Димитър Благов от 20 метра прехвърли вратаря на гостите и резултатът стана 4:1.

Последният пети гол в 78-ма минута отбеляза Атанас Чепилов, който бе изведен отлично от Димитър Благов и с шут от движение насочи кълбото в далечния ъгъл за 5:1.

С тази победа отборът на Вихрен запази шансовете си за атакуване на първото място в крайното класиране и събра 71 точки, с колкото е и лидерът Беласица, но с мач по-малко.

В друг мач от кръга днес Оборище Панагюрище победи като гост Перун Кресна с 1:0 след гол на Ивайло Аврамов. В интерес на истината отборът на домакините изнесе много добър мач, но ударите на Атанас Топалов, Иван Георгиев, Милен Златков и Благовест Ангелов бяха спасени майсторски от стража на Оборище Стилиян Георгиев.

И когато вече се очертаваше нулево равенство, в самия край на срещата, Димитър Васев от 20-тина метра стреля фронтално, вратаря на Перун Атанас Тъпигьозов изби кълбото и в добавката Ивайло Аврамов донесе успеха на гостите.

В този мач главният съдия показа три червени картона, от които два за домакините на Кристиян Ангелов в 33-та и на Николай Димитров в 88-ма и Любо Танев за гостите в 33-та минута. След тази загуба отборът на Перун е вече вторият сигурен изпадащ след Велбъжд Кюстендил.