Кой ще стане шампион на Евро 2020?

12 май 2021 21:06
Спортал

Херта се отдалечи от опасната зона с обрат срещу Шалке (ВИДЕО)

Херта стигна до ценен успех с 2:1 като гост на изпадналия вече  Шалке 04 в мач от 31-ия кръг на германската Бундеслигата.

“Кралскосините” успяха да вземат преднина чрез Амин Арит още в 6-ата минута, но футболистите на Пал Дардай стигнаха до пълен обрат с попадения на Дедрик Боята (18) и Джесик Нганкам (74).

Шалке откри още в 6-ата минута, когато Арит получи пас пред дъгата на наказателното поле, успя да нахлуе в него и след като си освободи място, отбеляза хубав гол пред бранителите на гостите.

Берлинчни изравниха в 18-ата минута, когато Саид Колашинац центрира от фал, а Харит се извиси и напълно необезпокояван простреля Фарман.

В 26-ата минута играчите на Херта постигнаха пълен обрат, след лошо изчистване от вратаря на домакините, което бе наказано, но впоследствие попадението бе отменено поради засада.

Гостите бяха по-активни и през втората част и логичното се случи в 74-ата минута, когато Радонич подаде добре към Джесик Нганкам в наказателното поле и той се разписа.

Малко преди края обаче гостите останаха с човек по-малко, тъй като Доди Лукебакио бе изгонен с втори жълт картон в 89-ата минута.

Играчите на Шалке бяха на косъм да се възползват от числения си превес в последната минута на продължението, когато след центриране от корнер на два пъти техни удари се отбиха в дясната греда, но така и не попаднаха в мрежата на Херта.

Така „Старата дама“ взе трите точки и заема 13-ото място в класирането с 34 точки като все още се бори за своето оцеляване. Шалке остава последен с едва 13 в своя актив, след като вече изпадна и на теория от елита.