ОБЗОР: Милан преби Торино, Аталанта с тих успех - Ювентус още е извън топ 4 (РЕЗУЛТАТИ)

Доскоршният шампион на Италия остава на една точка извън зона "Шампионска лига"

Междинният 36-ти кръг на Серия А донесе много емоции и още повече голове в сряда вечер. Най-много паднаха в Торино, където Милан разби със звучното 7:0 "биковете" като гост.

Тео Ернандес даде начало на головата фиеста в 19-та минута с перфектен гол извън наказателното поле.

В 24-та пък Франк Кеси реализира дузпа. След почивката играта на гостите стана още по-категорична и в 50-та Брахим Диас вкара втори гол в рамките на два мача, след като преди три дни вкара и на Ювентус.

В 61-та комбинация между Ребич и Тео Ернандед донесе втори гол за французина, а между 67-та и 79-та минута Анте Ребич записа хеттрик за крайното 7:0.

По същото време Ювентус продължи битката си да влезе в топ 4 и се задържа в нея след победа с 3:1 над Сасуоло на "Мапей". Още в 16-та минута домакините можеха да поведат, но Доменико Берарди пропусна дузпа. В 28-та пък Киеза намери Ариен Рабио за откриващия гол.

В 45-та минута Рабио изведе Кристиано Роналдо и португалецът реализира 100-ния си гол в Италия. След почивката в 59-та минута Распадори върна надеждите на домакините поне за равен, но в 66-та Дибала сложи точка на спора.

В третия мач на отборите, борещи се за топ 4, Аталанта стигна до икономичен, но много важен успех с 2:0 над Беневенто. Луис Муриел откри в 22-та минута след отлична комбинация в Малиновски, а след почивката в 67-та Пашалич оформи и крайното 2:0.