ОБЗОР: Байерн изпусна Фрайбург, Левандовски изравни рекорд на Герд Мюлер (ВИДЕО)

Шалке изненада Айнтрахт Франкфурт

Байерн Мюнхен и Фрайбург завършиха наравно 2:2 в мач от предпоследния 33-и кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Шварцвалд щадион". В 26-ата минута Роберт Левандовски се разписа от дузпа и и записа 40-ия си гол за сезона в Бундеслигата, изравнявайки рекорда на Герд Мюлер от сезон 1971/1972. Полякът получи поздравления от съотборници и треньори в рядко виждан шпалир. Фрайбург изравни Мануел Гулде, но малко след почивката Лерой Сане отново върна преднината на шампионите. В 81-ата минута обаче Кристиан Гюнтер изравни.

В друг инитересен мач днес Байер Леверкузен и Унион Берлин завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от предпоследния 33-и кръг на германската Първа Бундеслига. “Аспирините” излязоха напред в резултата с гол на 18-годишния Флориан Виртц в 27-ата минута. В 72-ата минута влезлият в игра малко по-рано финландец Жоел Поянпало изравни. Така Байер заема шесто място в класирането с 52 точки, а Унион е седми с 47 точки.

Изпадналият тим на Шалке постигна впечатляваща победа с 4:3 над гостуващия Айнтрахт Франкфурт, който е един от борещите се за зона Шампионска лига тимове. Головете за играчите на Димитриос Грамозис отбелязаха четирима различни футболисти - Клаас Ян Хунтелаар (15’), Бленди Идриси (52’), Флориан Флик (60’) и Матю Хопи (64’), а за тези на Ади Хютер точни бяха Андре Силва (29’ и 73’) и Еван Н’Дика (51’).