Диего Симеоне: Суарес е изключителен голмайстор

"Той дойде в Атлетико, за да докаже какво умее и не спира да го прави" коментира специалистът

Треньорът на Атлетико Мадрид - Диего Симеоне преживя много емоции по време на мача с Осасуна. "Дюшекчиите" вече виждаха как изпускат титлата, след като се озоваха в ролята на догонващи четвърт час преди края, но с голове на Ренан Лоди и Луис Суарес взеха така важните три точки и са само на една победа от триумфа.

"Изиграхме отличен мач и имахме много положения още през първото полувреме. Контролирахме срещата до гола на Анте Будимир. Но и след това успяхме да отговорим.

При 0:1 не създадохме толкова много ситуации, но бяхме по-ефектни. Във футбола е важно да използваш шансовете си, особено когато краят на сезона е толкова близо.

Луис Суарес е изключителен голмайстор. Той дойде в Атлетико, за да докаже какво умее и не спира да го прави от първия ден. Дори когато не успява да се разпише, върши много работа за отбора. Никой не е по-добър от него в това да решава изхода на мачовете", каза Симеоне.

В последния кръг Атлетико ще гостува на Валядолид и при победа ще спечели първа титла в Ла Лига от 2014 година.