Монтана с осакатен състав на „Ивайло“

Етър с призив към феновете преди ключовото домакинство

Монтана ще е с осакатен състав при гостуването на Етър днес при повторния дебют на Светлан Кондев като треньор.

Именно той ще води отбора в оставащите до края на сезона две или три срещи, след като замени на поста Атанас Атанасов-Орела, който в събота разтрогна договора си с клуба по взаимно съгласие.

Кондев обаче няма да може да разчита на основни футболисти като Тони Тасев, Владимир Айтов, Сергей Георгиев и Раян Сенхаджи.

Първите двама са наказани, а другите контузени и пропускат мача на стадион "Ивайло". Георгиев бе опериран вчера в Окръжна болница в София.

Нападателят, който на 15 май стана на 29 години, пострада тежко през второто полувреме на домакинската среща със Славия на стадион "Огоста".

След сблъсък с  вратаря на гостите Светослав Вуцов Георгиев бе откаран в монтанската болница, а поставената диагноза бе двойна фрактура на десния глезен.

С напускането на Орела изглежда, че монтанчани донякъде са се примирили със съдбата си, че ще изпаднат или ще играят бараж за оцеляване.

Етър излезе с послание за помощ към феновете си преди днешното изключително важно домакинство на Монтана. Само победа ще остави болярите в битката за бараж.

„Боляри, в края сме на четвъртия пореден сезон, в който „Етър” е в елита на родния футбол. Във вторник от 17:30 ч. „виолетовите” излизат в последното си в това първенство домакинство на стадион „Ивайло” срещу отбора на „Монтана”. Сезонът наистина бе труден за „Етър” – след неуспешния старт, в който мнозина побързаха да отпишат „болярите” за мястото им в елитната група, последва серия от 483 минути без допуснат гол след идването на новия треньорски щаб начело с Александър Томаш. „Етър” възроди шансовете си за оставане в групата и бе само на 2 минути от него в мача срещу „Славия” на 24 април, което щеше да му гарантира десетото място. За жалост, не удържахме победата. Битката обаче още не е приключила! След успеха над „Ботев” (Враца) етърци ще излязат в предстоящия мач срещу „Монтана” с една единствена цел – задължителна победа! „Етър” винаги е разчитал на своята публика и тя е доказала, че е редом с отбора във върхове и спадове. Дори и в мачовете, когато трябваше да играят пред празни трибуни, усещахме вашата подкрепа. Нашият призив е: елате и подкрепете отбора на Велико Търново и в предстоящата битка с „Монтана”. Така, както сте го правили винаги досега! Няма по-голям стимул за футболистите от това да усещат горещата подкрепа на публиката от трибуните. Защото животът е поредица от върхове и спадове, но истината е една: силни сме, когато сме заедно!“, написаха от клуба на сайта си.

Добрата новина за старши треньора Александър Томаш е, че след наказание ще се завърне стълбът в отбраната Пламен Крачунов.