С 1:1 ВЪВ ВРАЦА: Славия си гарантира оцеляването (ВИДЕО)

"Белите" са недостижими на върха в плейофната група, Ботев го чака пряк сблъсък с Монтана за 12-то място

Славия си гарантира място в efbet лига и през следващия сезон, след като направи 1:1 при гостуването си на Ботев (Вр). "Белите" са недостижими на 11-то място в класирането с 34 т. Врачани имат пет по-малко. В последния кръг от плейофите те гостуват на Монтана в пряк двубой за 12-та позиция, която към този момент и при този формат на първенството им дава право на уччастие в бараж срещу третия в Втора лига - Септември (Сф).

Димитър Рангелов можеше да открие резултата в петата минута. Нападателят отигра с пета подавана не Томбак и токата излезе в аут. Последва натиск на домакините. Удар на Чавдар Ивайлов беше отразан от Вуцов. В 14-ата минута шут на Ненов срещна тялото на защитник в бяло.

Славия постепенно израни играта и в 31-ата поведе. Питър Макрилос не стреля по най-добрия начин и Костов спаси. Топката обаче стигна до Радослав Кирилов, който на празна врата нямаше как да сбърка.

Две по-късно Питър Макрилос можеше да вкара втори гол, но Костов спаси. В края на даденото от съдията продължение Юлиан Ненов центрира от пряк свободен удар и Дориан Бабунски с глава изравни резултата.

В началото на второто полувреме Емил Стоев се озова на стрелкова позиция, Красимир Костов обаче скъси ъгъла и изби в корнер. Малко по-късно Макрилос не успя да преодолее Костов от добра позиция, а след това и Георги Вълчев не съумя да нацели вратата със силен шут.

Домакините отговориха с добра възможност за Бабунски, който отново с глава стреля към вратата, но Вуцов успя акробатично да спаси.

В 74-ата минута Славия имаше нов отличен шанс да реализира. Надер Гандри центрира в наказателното поле, където Ивайло Димитров бе оставен непокрит, но не успя да нанесе точен изстрел от точката за изпълнение на дузпа.

Четири преди края на редовното време Петер Макрилос центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Надер Гандри бе над всички и стреля с глава, но неточно. До края на двубоя домакините опитаха да притиснат съперника си, но защитата на гостите се справи и резултатът остана непроменен.

БОТЕВ ВР - СЛАВИЯ 1:1
0:1 Радослав Кирилов (31)
1:1 Дориан Бабунски (45+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВР: 33. Красимир Костов, 37. Венцислав Керчев, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 81. Атанас Зехиров, 6. Даниел Гаджев, 23. Христо Златински, 94. Юлиан Ненов, 9. Даниел Генов, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Дориан Бабунски

СЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 75. Надер Гандри, 23. Емил Виячки, 19. Филип Антовски, 71. Емил Стоев, 7. Петер Макрилос, 77. Георги Вълчев, 10. Радослав Кирилов, 17. Ерол Дост, 8. Димитър Рангелов
Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"