ЮНАЙТЕД СЕ ИЗДЪНИ: Не можа да бие изпадналия Фулъм (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха наравно 1:1

Манчестър Юнайтед и Фулъм завършиха наравно 1:1 в двубой от предпоследния кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Олд Трафорд". Единсон Кавани даде аванс за домакините в 15-ата минута, Джо Брайън изравни в 76-ата, оформяйки крайния резултат.

Все пак "червените дяволи" събраха 71 точки и остават на второ място в класирането на първенството. Фулъм вече изпадна.

Днес манчестърци за първи път играха пред своите фенове през този сезон. Единсон Кавани ги зарадва с изключителен гол от повече от 40 метра, а след това домакините пропуснаха няколко чисти възможности. Така се стигна до 76-ата минута, когато вече изпадналият от елита отбор на Фулъм стигна до равенството с гол на Джо Брайън. Левият бек а матира стража на домакините след страхотно центриране на Боби Декордова-Рийд.

В последния мач Юнайтед пътува до Уулвърхемптън за гостуване на „вълците”, докато Фулъм приема Нюкасъл.

В друг мач, който се игра по същото време Лийдс победи Саутхемптън с 2:0.. Патрик Бамфорд откри резултата в 73-тата минута, след като получи дълго подаване от Родриго и отблизо успя да отбележи 16-ия си гол в първенството през този сезон. В добавеното време Лийдс стигна до втори гол. Този път ударът на Бамфорд бе избит от Алекс Маккарти, но Тайлър Робъртс направи добавка.

Така Лийдс се изкачи на осмото място, изпреварвайки Арсенал и Евертън. Саутхемптън остава на 14-о място. За тима на Марсело Биелса това бе трета поредна победа.