ОКОНЧАТЕЛНО: Черно море ще спори с Арда за място в Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Моряците“ удариха Царско село и отчаяха Левски

Черно море си гарантира предсрочно седмото място в крайното класиране на футболната efbet Лига.

Това стана факт, след като „моряците“ се наложиха с 1:0 над Царско село в предпоследния си двубой за сезона и вече са недостижими на върха в групата си за място в баража за евротурнирите през новия сезон.

Единственото попадение в срещата, играна в София, реализира Пабло Гарсия в 71-ата минута, а 6 по-късно „царете“ останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Луис Педро.

Мачът на живо изгледа доскорошният спортен министър Красен Кралев, който бе в компанията на собственика на домакините Стойне Манолов.

Първата възможност в двубоя се откри пред „царете“ още в шестата минута, когато Карим Роси бе изведен зад защитата, но си поведе твърде силно топката и пропиля добрия шанс.

Отговорът на „моряците“ не закъсня. Само 3 минути по-късно Жозе Гомеш получи в наказателното поле, но стреля прекалено слабо и вратарят Михаил Иванов спаси с лекота.

Последваха равностойни минути, а в 31-ата минута Родриго бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране на Цветомир Панов, но също не съумя да преодолее стража на Царско село от непосредствена близост.

До края на първото полувреме чистите голови положения на практика липсваха, а на почивката наставникът на гостите Илиан Илиев замени централния нападател Жозе Гомеш с Исмаил Иса.

Именно последният имаше шанс да открие скоро след паузата, но точно преди да нанесе решителния удар бе притиснат от съперник и падна в пеналта. Дузпа не последва, въпреки протестите на варненци.

Междувременно на терена, вместо Илиан Илиев-младши, се появи Леандро Андраде, който в 58-ата минута опита изстрел от дистанция, но над целта.

Не след дълго Карим Роси реализира красиво попадение с плътен изстрел от границата на пеналта, но голът му в 67-ата минута бе справедливо отменен заради засада.

Секунди след това пък се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите, след като Родриго бе изведен зад гърба на „червената“ отбрана, но реши да търси пас, вместо удар, което се оказа грешно решение и вратарят на домакините отново спаси.

Той обаче бе безпомощен в 71-ата минута, когато логичното се случи и Черно море откри резултата.

Резервата Файсел Касми изведе отлично на фланга Панов, който центрира към точката за дузпа, а там връхлитащият Пабло Гарсия от движение прати топката в мрежата и даде преднина на „моряците“.

Попадението сякаш изнерви домакините и не след дълго те останаха с човек по-малко на терена. Това се случи в 77-ата минута, когато Луис Педро изрита топката към паднал играч на Черно море, което му донесе втори жълт и съответно червен картон.

Не след дълго се стигна и до спиране на мача, тъй като един от феновете на Царско село скочи срещу Илиан Илиев и го наплю. В крайна сметка скандалът бе потушен, след като охраната се намеси и двубоят продължи.

До края обаче повече попадения не паднаха и така Черно море стигна до победата, която подпечата мястото на тима в баража с Арда (Кърджали) за участие в новия европейски турнир Лига на конференциите.

Това означава, че последният двубой на „моряците“ срещу Левски ще е само за престиж, а „сините“ със сигурност няма да играят в Европа през новия сезон.

Царско село - Черно море 0:1
0:1 Пабло Гарсия (71)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ
:

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Михаил Иванов, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 7. Лесли де Са, 11. Хари Денков, 14. Христо Попадийн, 17. Реян Даскалов (к), 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 44. Карим Роси, 98. Дилян Георгиев;

Треньор: Антони Здравков;

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев (к), 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 77. Стефан Велев, 23. Пабло Гарсия, 72. Енрике Сантана, 7. Родриго , 10. Илиан Илиев, 20. Жозе Гомеш;

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен