НА "ОВЧА КУПЕЛ": Етър надви Славия, но изпада (засега) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Търновци се надяват на ново решение от БФС, за да играят бараж със Септември

Изпадналият Етър (Велико Търново) завърши сезона в efbet Лига с победа!

„Болярите“ на Александър Томаш надиграха Славия като гости с 2:0 в последния кръг от кампанията, но въпреки това остана на последната 14-а позиция в крайното класиране с 28 точки.

Толкова има и 13-ият Монтана, който също изпадна, след като не успя да победи у дома Ботев (Враца) в дербито на Северозапада.

„Белите“ пък останаха първи в групата за оцеляване, макар да загубиха вкъщи днес след попадения на Кольо Станев в 9-ата и на Преслав Боруков в 73-ата минута.

„Виолетовите“ откриха резултата още с първата си добра атака в мача. След страхотен извеждащ пас към Милчо Ангелов, стрелецът овладя и успя да намери с чудесен пас Кольо Станев в наказателното поле, а младокът не сбърка за 1:0.

В следващите 15-на минути обаче темпото доста се смъкна, като Славия не преследваше с всички сили изравняването, докато Етър успяваше да контролира по добър начин ритъмът на мача. В 30-та минута Питър Макрилос беше намерен със страхотен пас около наказателното поле на Етър. Той овладя и мигновено стреля, но Анатоли Господинов отрази с вещина.

Домакините се активизираха и имаха нов шанс няколко минути по-късно. След извеждащ пас към Радослав Кирилов, крилото напредна към вратата и стреля, но с шпагат успя да избие в ъглов удар Пламен Крачунов. Пет минути след рестарта на двубоя "белите" бяха близо до изравнителен гол. След центриране на Филип Антовски, Калоян Кръстев се размина с топката на стрелкова позиция, току пред вратата на Анатоли Господинов.

В средата на втората част дойде и нов не лош шанс за гол пред домакините. След чудесно центриране на Радослав Кирилов отляво, Емил Стоев успя да нанесе удар с глава, който обаче премина доста встрани.

Етър обаче беше тимът, който нанесе втория, решителен удар. Влезлият като резерва, Преслав Боруков, успя да се поеме топката и да се обърне, а след това и да пласира перфектен изстрел, който препарира Светослав Вуцов и влезе след рикошет в страничния стълб.

В 76-та минута домакините уцелиха греда. Звездата Питър Макрилос опита късмета си от далечна дистанция, а след намеса на Анатоли Господинов топката срещна левия му страничен стълб.

Пет минути по-късно домакините отново имаха шанс. Радослав Кирилов успя да се завърти в наказателното поле и да стреля много добре, но имаше малшансът ударът му да премине на сантиметри от страничния стълб на гостите.

Така в крайна сметка Етър спечели с 2:0 визитата си в „Овча купел“ и очаква решението на БФС дали ще изпаднат, или ще играят бараж за оцеляване с третия във Втора лига – Септември (София).

Славия – Етър 0:2
0:1 Кольо Станев (9)
0:2 Преслав Боруков (73)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 75. Надер Гандри, 19. Филип Антовски, 73. Мартин Сораков, 77. Георги Сълчев, 7. Питър Макрилос, 17. Ерол Дост, 10. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев;

Треньор: Златомир Загорчич;

ЕТЪР: 13. Анатоли Господинов, 44. Божидар Кацаров, 81. Венелин Филипов, 84. Здравко Илиев, 70. Кольо Станев, 6. Пламен Крачунов, 18. Николас Фемия, 3. Хосе Чембърс, 17. Ивей Белграве, 7. Милчо Ангелов, 22. Ловре Кнежевич;

Треньор: Александър Томаш.