В КЪРДЖАЛИ: Синът на Гонзо донесе точка за Локо (Пд) (ВИДЕО)

Мачът без значение завърши 3:3

Арда и Локомотив (Пловдив) направиха 3:3 в последния мач и за двата състава от плейофната фаза на efbet Лига. Спас Делев заби два гола за домакините, един добави Тонислав Йорданов. Александър Колев отбеляза първото си попадение в елита за пловдивчани. Димитър Илиев също се разписа, а в самия край на мача Александър Иванов, син на Георги Иванов-Гонзо, донесе точката за Локо. Двубоят беше без значение за двата тима. "Смърфовете" си бяха осигурили сребърните медали, което позволи на Александър Тунчев да пусне в игра младоците Кристиан Томов, Александър Колев и Даниел Иванов. Арда пък нямаше как да се премести по-напред от четвърта позиция, която обаче праща тима на бараж срещу Черно море за място в евротурнирите.

Двубоят стартира с бърза размяна на голове заради грешки в защитите на двата тима. Арда нанесе първия удар в мача, след като Александър Георгиев прати топката в наказателното поле, където Спас Делев бе оставен абсолютно сам и необезпокояван отбеляза седмия си гол този сезон. Десетина минути по-късно кърджалийци проспаха центриране Момчил Цветанов, и Алекс Колев и реализира за 1:1.

След попаденията темпото на игра спадна, но в края на първата част Спас Делев вкара второто си попадение в срещата. Националът премина през половината противникова защита и заби топката в мрежата на Кристиан Томов, извеждайки домакините напред.

Пет минути след подновяването на играта Арда отбеляза ново попадение. Деян Лозев центрира перфектно за Тонислав Йорданов, който се извиси в наказателното поле и с мощен удар с глава удвои аванса на своя тим.

В 66-ата минута Димитър Илиев върна едно попадение за "смърфовете". След страхотна контраатака Карагарен намери непокрития капитан на гостите, който се зачуди дали да стреля и отправи слаб удар, отразен от стража на Арда. При добавката обаче нападателят бе по-прецизен и отбеляза своя гол №13, с което превръща сезон 2020/2021 в най-резултатната си кампания до момента.

В самия край на срещата синът на Гонзо се превърна в герой за гостите. Момчил Цветанов центрира по земя към наказателното поле, където младият Александър Иванов отправи изстрел и след рикошет в Таравел изравни за 3:3.

АРДА - ЛОКО ПД 3:3
1:0 Спас Делев (4)
1:1 Александър Колев (13)
2:1 Спас Делев (43)
3:1 Тонислав Йорданов (49)
3:2 Димитър Илиев (64)
3:3 Александър Иванов (89)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРАДА: 36. Васил Симеонов, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел, 18. Георги Атанасов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 77. Мaртин Костадинов, 98. Тонислав Йорданов

ЛОКО ПД: 81. Кристиан Томов, 5. Дейвид Малембана, 25. Лукас Масоеро, 11. Конър Руан, 39. Парвиз Умарбаев, 44. Даниел Иванов, 4. Александър Колев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев
Женският ни национален отбор домакинства на "Александър Шаламанов"