РАЗВРЪЗКАТА: Ботев (Вр) остава в елита след фалшива дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златински вкара от бялата точка за 1:0 над Септември

Ботев (Враца) запази мястото си в efbet Лига, след като спечели с минималното 1:0 баража със Септември (София).

Срещата се игра на стадион „Славия“ в София и бе решена от измислена дузпа, която Христо Златински превърна в гол, за да донесе успеха на „зелените“.

Те обаче стояха по-добре на терена, докато гостите загубиха за трети път в последните пет сезона пряка битка за влизане в елита, така че ще трябва да играят във Втора лига и догодина.

Врачани започнаха по-добре срещата и в началото й се настаниха в половината на съперника.

В 9-ата минута играещият последния си мач за тях Даниел Генов получи пас на страхотна позиция и от десетина метра стреля мощно, но вратарят Николай Банков блесна със спасяване.

В ответната атака пък Атанас Кабов нахлу в пеналта, където Венци Керчев задържа за кратко съперник, ала това остана безнаказано от съдията и дузпа не последва.

Мачът продължи на високи обороти. Положенията следваха едно след друго, а следващите такива за опонентите дойдоха след центрирания, но не бяха оползотворени.

Последваха силни минути за Септември, далечен удар над целта на Атанас Кабов и страхотен шанс за Марио Илиевски, който обаче се засуети и бе блокиран от Мартин Николов.

В 29-ата минута пък Даниел Генов бе изведен сам срещу вратаря на Септември след тъч, ала също се забави в наказателното поле и за втори път в мача преминаващият в Берое футболист направи фрапантен пропуск.

Малко по-късно се стигна до сериозно разбъркване в пеналта на Септември, след което топката бе върната към капитана Христо Златински, чийто силен изстрел обаче профуча над вратата.

В добавеното време на първата част една бърза атака на Ботев бе спряна с цената на жълт картон и врачани получиха отличен шанс да стрелят от границата на наказателното поле.

Златински изпълни много добре свободния удар, но Банков блесна с второ ключово спасяване и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево реми, което накара наставника на врачани Веселин Великов да направи двойна смяна.

След нея всеки от отборите имаше възможност да се разпише, ако бе по-точен в завършващата фаза.

В 56-ата минута резервата на врачани Юлиян Ненов трябваше да реализира, тъй като бе изведен на чудесна позиция, ала не намери добре топката от движение и я прати покрай целта.

Точно след изтичането на първия игрови час и Георги Сърмов пробва да обстрелва вратата от дистанция, но бе неточен

В 68-ата минута пък Септември имаше късмет, след като мощен шут на Ненов срещна напречната греда.

Пет минути по-късно Дориан Бабунски също стреля от границата на пеналта, но право в ръцете на Банков и той улови.

Секунди след това пък се стигна до корнер, след който Чавдар Ивайлов отигра с пета и падна в наказателното поле, а главният съдия изненадващо посочи бялата точка.

Христо Златински се нагърби с изпълнението на наказателния удар, след многото пропуснати дузпи от Ботев през сезона, но в 76-ата минута капитанът бе безкомпромисен и откри резултата в баража – 1:0.

Септември се опита да отговори с далечен изстрел, спасен трудно от Красимир Костов, след което врачани се прибраха в своята половина и заиграха на контраатака.

В 84-ата минута отново Костов трябваше да се намесва решително след удар с глава отблизо на Иван Арсов, а при последвалия корнер Златински изчисти от вратарското поле.

До края Септември опита да изравни, но не успя, така че приключи сезона с трети поред загубен бараж и остава във Втора лига, където финишира трети през настоящата кампания.

Ботев (Враца) - Септември (София) 1:0
1:0 Христо Златински (76, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ
:

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 22. Никола Колев, 23. Христо Златински (к), 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Дориан Бабунски;

РЕЗЕРВИ: 1. Христо Митов, 14. Димитър Буров, 24. Алассане Н`Диайе, 94. Юлиан Ненов, 30. Валери Домовчийски, 28. Самир Аясс, 16. Петър Генчев;

Треньор: Веселин Великов;

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ): 1. Николай Банков, 5. Георги Сърмов (к), 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 10. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 11. Мартин Ачков, 20. Християн Казаков;

РЕЗЕРВИ: 21. Иван Василев, 15. Ангел Грънчов, 7. Запро Динев, 25. Иван Стоянов, 6. Кирил Киров, 17. Симеон Александров, 24. Стефан Гаврилов;

Треньор: Христо Арангелов.

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"