„Грабни купата“ излъчи шампионите по минифутбол на Северозапада

Веригата от турнири стартира преди месец и половина в Стара Загора

Този уикенд бяха определени най-добрите в минифутбола на Северозапада.

Отборите на „Магьосниците“ от Монтана и „В и К Враца“ допълниха групата от щастливци, които вече си отвоюваха правото през септември да участват в големия международен турнир в Албена.

Това стана ясно, след като двата тима стигнаха до финала на надпреварата в Монтана, пети етап от най-голямата у нас аматьорска верига по минифутбол, която започна през април и ще завърши през есента.

Събитието бе открито от кмета на града Златко Живков, който приветства участниците, заедно с президента на ПФК Монтана Румен Панайотов, легендата в спортния парашутизъм Даниела Йорданова – главен експерт „Спорт и младежки дейности в Община Монтана, председателя на ОС на БФС Радой Христов, зам.-кмета Диман Георгиев и др. „Монтана е с отколешни традиции в спорта и по-специално във футбола и за нас е чест да бъдем домакини на един от етапите на тази популярна верига от турнири, най-мащабната като участници у нас тази година в спорта,“ заяви Живков, след като пожела успех на участниците и изтъкна, че спортът остава един от основните приоритети в работата на Общинската управа. Официалните лица бяха отличени със специални призове като признание за изключително активната дейност в областта на спорта на Монтана.

Във финала на петия турнир местният тим на „Магьосниците“ надигра трудно с 2:1 отбора на „В и К“ Враца и така заслужи трофея. Бронзът бе за състава на „Нашенци“ от Враца, победил в спора за третото място „Вихър“ Никопол с 2:0.

Шампионите бяха отличени и приветствани от Тихомир Антонов – зам.-кмет на Община Монтана, Радой Христов - председател на ОС на БФС за Монтана и Румен Панайотов, които наградиха призьорите и благодариха на всички участници. За най-добър вратар бе определен Кристиян Тончев от „Нашенци“, най-атрактивен състезател е Александър Александров от „Магьосниците“, за феърплей бе награден Петко Петков от „Еталон“, а най-прецизен рефер е Николай Малджански.

Крайно класиране от петия турнир на веригата „Грабни купата“ в Монтана: 1. „Магьосниците“ (Монтана), 2. „В и К Враца“, 3. „Нашенци“ (Враца) Първите два отбора се класират за големия финал, който ще се състои с участието на футболисти от 10 държави в средата на септември в Албена.

Най-мащабната у нас верига от турнири по минифутбол стартира преди месец и половина в Стара Загора, след това премина през Пазарджик, Сандански, Горна Оряховица и сега Монтана. Финалистите във всеки град си осигуряват участие в големия международен заключителен турнир, който е насрочен за средата на септември край морето с участието на футболни тимове от 10 държави. Поредицата от надпревари се организира от „Асоциация спорт в свободното време“ по програма Еразъм + на Европейския съюз с партньори Европейската мрежа за развитие на футбола, Европейската федерация по минифутбол и др.

След Монтана този уикенд, веригата от аматьорски турнири „Грабни купата“ продължава с регионалните надпревари последователно в София (5-6 юни) и Варна (12-13 юни). Големият финал е насрочен за 13-17 септември в Албена. Все още има по няколко свободни места за допълване на схемите с отбори в тези два града, тъй че можете да се запишете за квалификациите чрез сайта на проявата - www.grabnikupata.bg.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)