ЖАЛКО! "Лъвовете" пропуснаха златен шанс, паднаха драматично от Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нашите загубиха с тайбрек третия си мач от волейболната Лига на нациите

ЖАЛКО! "Лъвовете" пропуснаха златен шанс, паднаха драматично от Германия  (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският национален отбор по волейбол отстъпи драматично пред Германия в третия си мач от волейболната Лига на нациите.

Възпитаниците на Силвано Пранди имаха преднина в резултата през цялото време, но след драматична развръзка на четвъртия гейм и пропуснати 3 мачбола, загубиха тайбрека, а с това и срещата след 2:3 (25:19, 21:25, 25:22, 28:30, 11:15).

Така „лъвовете“ вече имат 4 точки в актива си след също толкова двубоя, регистрирайки чист успех над Австралия и загуби от Франция с 0:3 и Германия.

Това отрежда на нашите седмо място във временното класиране, докато Бундестимът събра 6 пункта и зае петата позиция.

България започна силно мача и поведе с 4:2, после с 5:3, а след това капитанът Цветан Соколов заби ас за 7:3 и нашите се оттеглиха на първа пауза при резултат 8:3 в своя полза.

После отново Соколов направи 9:3, а след пайп на Аспарух Аспарухов преднината ни стана 10:5. Впоследствие нашите дръпнаха с 13:7 и Андреа Джани взе прекъсване за Германия, което не помогна. Алекс Грозданов направи 15:9 с атака през центъра и въпреки последвалите 3 последователни точки за Германия, втората техническа пауза дойде при резултат 16:14 за България.

Последва отлична атака на Цветан Соколов през двойна блокада и хитро отиграване на Мартин Атанасов за 22:16. После Аспарух Аспарухов направи 24:18 и след грешка на съперника при сервис първата част приключи при 25:19.

Началото на втората също бе добро за момчетата на Силвано Пранди. Те поведоха с 3:1, после с 5:2 точки, но впоследствие Германия съкрати изоставането си и се оттегли само с точка пасив за първата пауза – 7:8. След нея опонентите ни направиха серия от 7 точки и дръпнаха с 14:8. До второто техническо прекъсване България отстъпваше с 10:16, след което Германия се откъсна сериозно при 20:12 и въпреки непримиримостта на нашите, в крайна сметка затвори частта при 25:21 точки.

За началото на третата част селекционерът Силвано Пранди върна в игра всички титуляри, които започнаха двубоя, а това се оказа печеливша стратегия, защото въпреки равностойното начало, до второто техническо прекъсване нашите имаха аванс от 16:13. Германия все пак успя да изравни при 18:18, но след това нашите поведоха с 21:19 и приключиха гейма при резултат 25:22.

Четвъртата част бе много интересна и пълна с интрига докрай. Българите пропуснаха реален шанс да спечелят победата. Германия поведе с 16:13 и и диктуваше играта до 22:19. Във важния момент обаче националите показаха дух и воля, като стопиха пасива и излязоха напред - 24:23. За съжаление нашите не оползотвориха 3 геймбола за крайния успех. При равенството 28:28 Николай Къртев сбърка сервиса, а след това Цецо Соколов отигра атака в аут. Така Германия спечели с 30:28 след две поредни грешки на волейболистите ни.

В тайбрека Бундестимът имаше пълно предимство. Съперникът поведе още от началото с 5:2, а след това и с 13:7. Разликата бе достатъчна и въпреки всички усилия на българите, Германия узакони победата си.

Най-резултатен за България беше капитанът Цветан Солоколов с 26 точки. 11 добави централният блокировач Алекс Грозданов. За Германия с по 12 точки завършиха Денис Калиберда и Симон Хишар. В следващите три дни нашите почиват, а във втория уикенд (3-5 юни) срещат последователно Италия, Канада и Иран.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:3 (25:19, 21:25, 25:22, 28:30, 11:15)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ: 9. Георги Сеганов, 19. Цветан Соколов (к), 4. Мартин Атанасов, 14. Аспарух Аспарухов, 22. Николай Къртев, 11. Алекс Грозданов – 16. Владислав Иванов (либеро);
Селекционер: Силвано Пранди;

ГЕРМАНИЯ: 16. Флориан Краге 6. Денис Калиберда, 17. Ян Цимерман, 13. Симон Хирш, 1. Кристиан Фром (к), 8. Маркус Бьоме – 10. Юлиан Ценгер (либеро);
Селекционер: Андреа Джани.