Бруклин спечели първия полуфинален плейоф с Милуоки в НБА (ВИДЕО)

Джеймс Хардън се контузи още в началото на мача

Бруклин победи Милуоки със 115:107 т. в първи мач от полуфиналните плейофи в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Играе се до четири успеха, следващата среща е на 8 юни.

Звездата на Брукбин - Джеймс Хардън, напусна още в началото на мача заради травма на дясното бедро. Брадата получи контузията още в първата минута на двубоя и остава под въпрос за втората среща.

В негово отсъствие Кевин Дюрант бе най-резултатен с 29 точки, а Кайри Ървинг добави 25 точки и 8 асистенции.

Джо Харис допринесе с 19 точки, като вкара 5 от 15-е тройки за отбора в двубоя. Блейк Грифин се отличи с 18 точки и 14 борби.

Янис Адетокумбо беше лидер на Милуоки с 34 точки и 11 борби, Брук Лопес завърши с 19 точки, а Дрю Холидей вкара 17 точки и взе 9 борби.

Бруклин имаше аванс от само 2 точки на почивката при 63:61, но малко преди края на третата четвърт след серия от 12:2 "мрежите" дръпнаха с 98:82.

Домакините предрешиха мача, след като поведоха със 115:96, а в последните три минути и половина Милуоки вкара 11 безответни точки, но с това само направи загубата си малко по-почетна.