Кой ще стане шампион на Евро 2020?

10 юни 2021 21:13

Славия спечели Купата на БФС при юношите младша възраст

Славия спечели Купата на БФС за набор 2005, след като победи с 2:0 отбора на ЦСКА U16.

Роберто Райчев вкара и двата гола във финала днес, който се игра на националния стадион „Васил Левски“.

На полуфиналите "белите" победиха Левски с общ резултат 3:2, а "червените" елиминираха с 3:1 Ботев (Пловдив).

През първото полувреме „армейците“ бяха по-добрият отбор на терена и имаха превъзходство във владението на топката, но „белите“ се възползваха от една добре организирана контраатака и откриха резултата в 22-ата минута. До края на първата част нямаше други попадения и двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на Славия.

През втората част момчетата на Румен Трифонов стартираха по-агресивно в търсене на изравнителен гол, но в 53-ата минута отново Райчев бе точен след разбъркване в наказателното поле на младите „армейци“ и оформи крайното 2:0.