КРАЙ НА ЧЕРНАТА СЕРИЯ: Волейболистите пречупиха Нидерландия в пет гейма (ВИДЕО)

Българите записаха едва втора победа в Лигата на нациите този сезон

Волейболистите на България записаха втора победа в Лигата на нациите този сезон. Те пречупиха с 3:2 (25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13) Нидерландия в Римини и сложиха край на серията от шест поредни загуби.

Така родните национали заемат 14-а позиция във временното класиране със 7 точки (2 победи, 7 загуби), "лалетата" са 15-и с едва 3 точки (1 успех, 8 поражения).

България започна по-добре мача и натрупа аванс от три точки за първото техническо прекъсване при 8:5. Ас на Светослав Иванов, добра блокада и нов ас ни подсигуриха комфортна преднината от 11:5. Разликата от шест точки се запази до второто техническо прекъсване – 16:10 в полза на нашите, а след това „лъвовете“ затвориха първата част с 25:18.

Вторият гейм вървеше точка за точка в началото, но Нидерландия поведе с 8:7 след ас на Роберт Андринга. При второто техническо прекъсване нидерландците водиха с две точки – 16:14. „Лалетата“ продължиха да трупат аванс и изравниха резултата със същата точкова разлика – 18:25.

„Лалетата“ бързо се наложиха в началото на третата част след отлични атаки и сервиси на Нимир Абдел-Азиз, като това им донесе аванс от 10:6, който набъбна до 16:9. Националите ни опитаха всичко, за да се върнат в гейма, но в крайна сметка го загубиха със 17:25.

В началото на четвъртата част Нидерландия поведе с 5:2, но нашите успяха да се върнат близо. Силна серия на „лалетата“ доведе до ново отваряне на разлика. България обаче отговори с перфектна серия от точки, за да поведе с 16:15. Националите ни успяха да направят още две брейк точки след атака на Денис Карягин и ас на Георги Сеганов за 21:18 и спокойно стигна до 25:22.

Така се стигна до решителен тайбрек, в който България поведе с 2:0, а след това дръпна и със 7:5, въпреки добрата игра на Абдел-Азиз. Денис Карягин се представи отлично в атака и на блок, което изведе нашите с преднина от 11:8. Аспарух Аспарухов донесе успеха с 15:13 и 3:2 гейма.

Следващият уикенд (15-17 юни) България се изправя срещу Аржентина, Сърбия и Русия. "Лалетата" излизат срещу Франция, Италия и САЩ.