ИЗНЕНАДАТА Е ФАКТ: Словакия удари Полша на Евро 2020 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Автогол и червен картон провалиха Левандовски и компания

Словакия поднесе изненадата, като победи с 2:1 Полша на Евро 2020! Отборът на Щефан Таркович предложи качествен футбол. Карол Линети отбеляза единственото попадение за „дружина полска“, a Войчех Шчесни се превърна в първия вратар, вкарал топката в собствената си врата по време на шампионат на стария континент. Милан Шкриняр оформи крайния резултат в 69-ата минута. Полша игра с човек по-малко в последния половин час.

Словаците първи създадоха напрежение пред съперниковата врата. Само 120 секунди след началото на мача Хамшик центрира в наказателното поле, но защитник на Полша изчисти. В 4-ата минута Роберт Левандовски опита удар, който обаче беше блокиран. В 10-ата Южвяк потърси Рибус, той обаче беше изпреварен и извърши нарушение, което сложи край на атаката на тима му.

Четири по-късно Дуда отправи изненадващ изстрел от границата на пеналта, но топката мина встрани от вратата. Така се стигна до 18-ата минута, когато Совакия поведе в резултата, а попадението беше записано като автогол на Шчесни. Роберт Мак навърза двама съперници, влезе в наказателното поле и стреля в близкияъгъл. Топката се удари в първо гредата, а след това и във вратаря преди да се озове в мрежата.

В 26-ата минута Мачей Рибус засече добър пас, блокиран от защитник. Последва топовен шут на Куцка, който профуча над вратата. В 33-ата отново Куцка стреля към вратата. Този път с глава, а Шчесни улови. Поляците отговориха с далечен изстрел на Криховяк, той обаче не уцели вратата. Неточен беше и опитът на Жиелински малко след това.

Първата възможност пред звездата на Полша - Роберт Левандовски, се откри три минути преди края на първото полувреме. Тогава нападателят получи топката в наказателното поле и нанесе удар, но неточен.

Второто полувреме започна с изравнителен гол за поляците. Добра тяхна атака завърши с подаване в наказателното поле към Карол Линети, който отправи удар към далечния ъгъл, а Дубравка не успя да се намеси - 1:1!

В 62-ата минута обаче "дружина полска" остана с човек по-малко. Санкционираният с жълт картон през първата част Гжегож Криховяк извърши нарушение срещу противников футболист, а главният арбитър прецени, че трябва да му покаже втори жълт и съответно червен картон.

Чисеното предимство на Словакия бързо даде резултат. В 69-ата минута, след центриране от корнер, Милан Шкриняр показа отлична техника и реализира второ попадение във вратата на Полша - 1:2!

В добавеното време словаците извадиха голям късмет. Беднарек изкочи на стерлкова позиция, но не уцели вратата. Последва удар на Швидерски, който беше спасен от Дубравка и всичко в този мач приключи.

ПОЛША - СЛОВАКИЯ 1:2
0:1 Шчесни (18-авт.)
1:1 Линети (46)
1:2  Шкриняр (69)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ПОЛША: 1. Шчесни, 5. Беднарек, 8. Линети, 9. Левандовски, 10. Криховяк, 12. Рибус, 14. Клих, 15. Глик, 18. Бережински, 20. Жиелински, 21. Южвяк

СЛОВАКИЯ: 1. Дубравка, 2. Пекарик, 5. Шатка, 8. Дуда, 14. Шкринар, 15. Хубочан, 17. Хамшик, 18. Хараслин, 19. Куцка, 20. Мак, 25. Хромада