България преклони глава и пред Аржентина в Лигата на нациите (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Лъвовете" ни загубиха с 1:3 от "гаучосите"

В началото на четвъртата състезателна седмица в Лигата на нациите в Римини (Италия) българският национален отбор отстъпи срещу Аржентина с 1:3 (20:25: 25:16; 18:25: 18:25) след точно два часа игра.

Момчетата на Силвано Пранди показаха отново слабостите, които ги мъчат през целия турнир, но на моменти загатваха, че имат потенциал за много повече.

България тръгна уверено в първия гейм и успя да дръпне с 3:1 точки. Аржентина обаче съумя да изравни до 3:3. Последваха нови две точки за нашите, а след това ново изравняване при 5:5. "Лъвовете" дръпнаха със 7:5 след това, но първото техническо прекъсване дойде при аванс за южноамериканците - 8:7. Двата тима продължиха да играят точка за точка в следавщите разигравания, но изненадващ срив при нашите позволи на аржентинците да дръпнат с 14:9, а след това и 15:11. Хубава игра на блокада за Сеганов за 15:12. Грешка от сервис обаче даде на Аржентина преднина от 16:12 при втората пауза.

Аржентинците дръпнаха с 18:13, но последва хубава атака на Станислав Иванов и 14:18. Добра игра на блокада на Стефан Чавдаров за 15:18. Грешка от сервис на Парапунов – 14:19. Поредна блокада на България срещу Бруно Лима и 16:19. Грешка от сервис на „гаучосите“ за 17:21. Силвано Пранди взе прекъсване за България при 17:22. Игра по блокадата на Парапунов и първият геймбол е спасен – 20:24. В крайна сметка първият гейм отиде в актива на „гаучосите“ – 25:20.

Мартин Атанасов започна като титуляр за България в началото на втората част. Ас на Мартин Атанасов изведе България напред с 4:1 в началото на втората част. Двоен български блок и 5:1 за родните национали. Светослав Иванов игра с блокадата за 7:3. Георги Сеганов атакува втората топка и България поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване във втората част. Блокаут на Мартин Атанасов и 10:7 за България. Мощна атака на Мартин Атанасов по диагонала от зона 4 и 14:8 за България. Марсело Мендес взе прекъсване за Аржентина. Контра атака на Стефан Чавдаров даде аванс на България от 7 точки при второто техническо прекъсване - 16:9. При 20:11 Марсело Мендес взе прекъсване за Аржентина. Николай Колев атакува успешно в центъра за 22:13. Стефан Чавдаров също атакува през центъра за 23:13. Радослав Парапунов атакува мощно и България спечели втората част с 25:16.

"Трикольорите" тръгнаха успешно и в третия гейм, след като поведоха с 3:0, а след това и с 4:1 точки. Аржентина успя да скъси изостването си до 5:6. Сеганов игра с Колев, който завърши успешно атаката - 7:5. Грешка на Лима и 8:5 за България при първото техническо прекъсване. Паласиос игра ,спешно по пръстите на тройната българска за 6:8.Ас на Паласиос донесе равенство при 8:8, а прекъсване взе Силвано Пранди. Успешна игра на Атанасов и 9:8. Нова атака по правата Мартин Атанасов и 10:9. Грешка на Сеганов от сервис и ново изравняване от 10:10. Успешна атака на Стефан Чавдаров за 11:10. Ас на Атанасов за 12:10. Сервис в мрежата на Мартин и 11:12. Грешка от сервис на "гаучосите" и нова преднина от 13:12 за "лъвовете". Успешна атака на Парапунов за 14:13, но последва негова грешка от сервис за 14:14. Успешна блокада на Сеганов и Колев - 15:14. Задържана топка от Мартин Атанасов и Аржентина имаше преднина от 16:15 при второто техническо прекъсване.

Последва обаче нов спад в играта на българите. Успешна атака на Конте и 17:15 за "гаучосите". Блокаут на Конте за 18:15 и Пранди взе таймаут. Атака в аут на Парапунов - 19:15. Денис Карягин се появи в игра, а след това Атанасов намали до 16:19 след блокаут. Нколай Къртев също се появи в игра. За съжаление българите изпуснаха инициативата и се стигна до 21:16 за аржентинците след ас на Лосер. Тройна блокада срещу нашите донесе геймбол за Аржентина. Успешна атака на Карягин - 18:24. Все пак геймът бе за "гаучосите" - 25:18.

Четвъртият гейм започна равностойно, като и двата отбора играеха точка за точка, докато Аржентина не дръпна с 5:3, но добра атака на Колев намали - 4:5. Успешна атака на Бруно Лима - 6:4. Парапунов с успешна атака по правата за 5:7 и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:5 за Аржентина. "Гаучосите" обаче дръпнаха сериозно с 10:6 след паузата. Блокаут на Карягин за 7:11. Грешка от сервис на Атанасов и 12:7. Аржентинците поддържаха разлика от около три-четири точки и втората пауза дойде при резултат от 16:12 за южноамериканците.  Към края на гейма разликата оставаше 3-4 точки. При 19:15 пусната топка на нашия отбор беше дадена задържана и аржентинците поведоха с пет точки. След тази подарена точка, арентинците се разиграха освободено и с ас стигнаха до 24:17, а след това блокаут донесе и успеха с 25:18.

Останалите два съперника на България за този уикенд са европейския шампион Сърбия и настоящия победител в Лигата Русия.