БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ: Франция подчини Германия с автогол (ВИДЕО+СНИМКИ)

VAR отмени още 2 попадения на "петлите"

Франция започна Евро 2020 по възможно най-добрия начин.

„Петлите“ на Дидие Дешан победиха Германия с минималното 1:0 насред Мюнхен в първото голямо дерби на форума.

Единственото попадение на стадион „Алианц Арена“ бе автогол на Матс Хумелс, но две такива, реализирани от Килиан Мбапе и Карим Бензема, бяха отменени заради засади.

Адриен Рабио пък удари греда през второто полувреме, така че в крайна сметка успехът на Франция бе заслужен, макар че през по-голямата част от двубоя тимът бе прибран в собствената си половина.

Първият удар в мача бе нанесен в 4-ата минута от Матс Хумелс, но опитът му с глава след статично положение бе много неточен.

Франция опита да отговори малко след това, ала Пол Погба и Килиан Мбапе се засуетиха пред наказателното поле.

„Петлите“ бяха тотално надиграни в първите 10 минути на срещата и на практика не успяха да напуснат половината си, след което обаче повишиха оборотите.

В 16-ата минута получиха и първата си възможност да открият резултата. Ударът на Погба с глава след корнер обаче мина над вратата. В 17-ата пък Мбапе стреля опасно, ала Мануел Нойер боксира уверено.

Секунди след това капитанът на Германия трябваше да напусне наказателното поле, за да спре контраатака на „петлите“, а в 20-ата минута бе безпомощен.

Тогава Лукас Ернандес бе изведен в пеналта и опита с прострелно центриране да намери Мбапе, а в опита си да изчисти Матс Хумелс прати топката в собствената си врата.

Така Франция поведе с автогол в 20-ата минута.

В 22-ата Томас Мюлер можеше да изравни, но стреля встрани от вратата. Последваха два свободни удара за Бундестима на удобни позиции, ала те не бяха оползотворени от Тони Кроос.

В 38-ата минута пък чудесен шанс се откри пред Илкай Гюндоган, след рикошет и акробатично отиграване на Серж Гнабри, но халфът пропусна от десетина метра да порази целта.

Така Франция се оттегли на почивка с минимална преднина от 1:0, докато Германия не успя да отправи удар в очертанията на вратата през първите 45 минути.

Второто полувреме стартира с пробив на Мбапе, който обаче бе спрян в пеналта и принуден да върне назад, а скоро след това Адриен Рабио нацели гредата.

В 53-ата минута и Гнабри бе близо до гола с воле, ала прати топката върху вратата. Последваха силни минути за Бундестима, но защитата на Франция бе добре подредена.

Вратарят Юго Лорис също бе на ниво, както и контраатаките на „петлите“. След една такава в 66-ата минута Мбапе вкара майсторско попадение, което обаче бе отменено заради засада.

Германският селекционер Йоахим Льов опита да промени събитията на терена с двойна смяна и пусна в игра Тимо Вернер и Лерой Сане вместо неубедителните в този мач Гнабри и Кай Хаверц.

Това обаче не даде очаквания резултат. Германия трудно се справяше със сгъстената защита на Франция, докато контрите на „петлите“ бяха мълниеносни.

В 80-ата минута, след поредна такава, Мбапе падна в пеналта след единоборство с Матс Хумелс и поиска дузпа, но претенциите му не бяха уважени.

Пет минути преди края на редовните 90 пък Карим Бензема вкара след образцова контраатака, ала неговото попадение също беше отменено заради засада.

Последва още една двойна смяна от Льов, но в крайна сметка французите успяха да удържат крехкия си аванс и да стигнат до победата.

Такава в другата среща от групата малко по-рано записаха и настоящите европейски шампиони от Португалия, които надвиха Унгария с 3:0 след късни попадения.

В следващите двубои от потока „мореплавателите“ се изправят срещу Германия, отново на „Алианц Арена“, докато Франция гостува на „Пушкаш Арена“ в Будапеща.

Франция – Германия 1:0
1:0 Матс Хумелс (20, автогол)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ
:

ФРАНЦИЯ: 1. Лорис (к), 2. Павар, 3. Кимпембе, 4. Варан, 21. Ернандес, 6. Погба, 13. Канте, 14. Рабио, 7. Гризман, 10. Мбапе, 19. Бензема;

Селекционер: Дидие Дешан;

ГЕРМАНИЯ: 1. Нойер, 2. Рюдигер, 4. Гинтер, 5. Хумелс, 20. Госенс, 6. Кимих, 8. Кроос, 21. Гюндоган, 10. Гнабри, 25. Мюлер, 7. Хаверц;

Селекционер: Йоахим Льов;

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)