ПЪЛЕН НАПРЕД! Италия прегази и Швейцария с 3:0 и е на осминафинал (ВИДЕО)

Два гола на Локатели и един на Имобиле донесоха втората победа за "Скуадра Адзура" в турнира

Италия успя да победи с 3:0 Швейцария във втория кръг от груповата фаза на Евро 2020 и си гарантира мястото на 1/8-финалите в турнира.

Мануел Локатели избихна с два гола на "Олимпико", а крайния резултат оформи Чиро Имобиле в самия край на срещата.

Първото добро положение за "адзурите" дойде в 10-ата минута. След пробив и центриране на Леонардо Спинацола Чиро Имобиле стреля с глава, но в аут.  В 18-та минута след корнер на Инсине Киелини беше спрян при играта си с глава, но след това успя да отбележи. ВАР обаче показа, че той е играл с ръка и попадението беше отменено.

Пет минути по-късно Киелини напусна принудително, заради контузия и Франческо Ачерби застана до Бонучи. Веднага след това обаче Италия поведе. Локатели намери с перфектен пас на крилото Берарди, той нахлу в наказатленото поле и върна точно към Локатели, който реализира от близка дистанция.

В 51-та минута отново Локатели беше точен за 2:0. Халфът на Сасуоло получи на дъгата на пеналта и с прецизен изстрел не остави шансове на Сомер.

В следващите десет минути швейцарците решиха да рискуват и тръгнаха по-смело в атака. Те стигаха до едно положение на Цубер, но същото време оголиха защитата си, а италианците направиха няколко добри контраатаки.

В 89-ата минута Италия вкара и трети гол. Чиро Имобиле получи топката. Нападателят на Лацио стреля веднага извън наказателното поле с десния крак. Ян Зомер не се намеси добре и топката се оплете в мрежата му за 3:0.

Стартови състави:

Италия: Донарума, Киелини, Бонучи, Спинацола, Ди Лоренцо, Локатели, Жоржиньо, Барела, Инсине, Берарди, Имобиле

Швейцария: Сомер, Мбабу, Елведи, Аканджи, Емболо, Фройлер, Сеферович, Жака, Родригез, Шар, Шакири

Пикфорд трябвало да бие шестата дузпа за Англия

Президентът на Италия прие новия европейски шампион (ВИДЕО)

Вижте повече

Хари Кейн: Ще ни боли до края на кариерите

"Не беше нашата нощ, но беше фантастичен турнир и трябва да сме с високо вдигнати глави"

ТРАГЕДИЯ! Има загинали при празненствата на титлата!

Политици приемат селекцията на Роберто Манчини

Джак Грийлиш уточни: Исках да бия дузпа!

"Треньорът взе много точни решения по време на целия турнир, взе такива и тази вечер", написа халфът

Италия прибра 34 милиона евро за спечеленото Европейско

Англия ще получи 30.25 милиона от наградния фонд

Стоичков: Честито на моите приятели от Италия!

"Братски ги прегръщам за титлата!", написа Камата

БЕЛЛА ИТАЛИЯ!!! "Скуадрата" е европейски шампион след уникална драма с дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)