Лудогорец започна подотовката с успех срещу аматьори (ВИДЕО)

Разградчани изиграха мач от две полувремена по 35 минути

Шампионът на България Лудогорец стартира с успех 2:0 контролите. "Орлите" надвиха аматьорския германски Хаймщтетен в приятелски мач, който бе от две полувремена по 35 минути. Попадениият на стадион "Куфщайн" в Австрия реализираха Мавис Чибота в 55-ата и Елвис Ману в 69-ата минути. Следващата контрола на Лудогорец е срещу румънския Клуж на 19 юни.

Лудогорец стартира лежерно първата си контрола. Тимът на Валдас Дамбраускас не създаде нищо интересно в първите 10 минути пред вратата на германците. Дори аматьорския опита да атакува на няколко пъти, но без успех.

Българският шампион създаде първата си чиста голова ситуация в 16-ата минута. Тогава Жордан Икоко бе изведе по дясното крило. Той пусна прострелна топка по земята към Хюсеин Кельовлуев, който от близо уцели вратаря на Хаймщтетен. Икоко стреля в 29-ата минута, но вратарят изби топката.

В началото на второто полувреме Лудогорец изпусна още едно чисто положение. Бърнард Текпетей проби през центъра на защитата на аматьорския тим. Той изведе Елвис Ману, който стреля, но топката уцели лицето на вратаря на Хаймщтетен - Максимилиан Ридмюлер. Мавис Чибота също изпусна добро положение няколко минути по-късно. Отново вратарят на германците спаси.

Последваха няколко нервни минути в Австрия. Двата отбора си позволиха няколко по-твърди влизания, което изнерви иглачите и щабовете на двата тима.

В 55-ата минута Мавис Чибота най-после вкара гол във вратата на аматьорите. Асът на "орлите" направи чудесен самостоятелен пробив през центъра. Той навърза и финтира някоко защитници и останал сам срещу вратаря го преодоля за 1:0.

Малко след това чудесно двойно подаване между Текпетей и Чибота изведе последния на стрелкова позиция, но изстрелът му мина над напречната греда.

В 69-ата минута Лудогорец вкара и второ попадение. Текпетей бе изведен по лявото крило. Той проби към наказателното поле и пусна пас към Мавис Чибота, който с едно докосване пусна за Ману и той вкара за 2:0.