В ИТАЛИЯ: Русия отнесе България във Волейболната лига на нациите (ВИДЕО)

Нашите паднаха на нула и записаха десета загуба в турнира

Мъжкият национален отбор на България загуби от двукратния шампион Русия с 0:3 (17:25, 22:25, 17:25) във Волейболната лига на нациите.

Поражението бе под номер 10 за нашите, които остават със само два успеха в турнира и след третия си мач от четвъртия уикенд в Римини (Италия).

България все пак запазва 14-о място във временното класиране със 7 точки (2 победи, 10 загуби), докато руснаците вече имат 23 пункта след 8 успеха и 4 отстъпления.

Българският отбор започна добре мача и поведе с 4:1 точки. "Трикольорите" дръпнаха с 9:5 в резултата, но последва серия от седем безответни точки за руснаците, с която те излязоха напред с 12:10.

Тази серия пречупи младия български отбор и до края на първия гейм Русия трупаше точка след точка, за да спечели с 25:17.

Във втория гейм играта започна равностойно, като двата отбора няколко пъти размениха водачеството си до 13:13.

Последва обаче нова серия от точки за играчите на Томас Самелвуо, която им позволи да се откъснат с 6 при 21:15. Българите положиха усилия да заличат пасива си, но стигнаха само до 22 точки.

Третият гейм не се отличаваше особено от предишните два. До 5:5 точки двата се гонеха, след което Русия се откъсна напред с 13:7 и до края мачът се доиграваше. За България най-резултатен в срещата бе Аспарух Аспарухов с 10 точки.

Още 9 реализира Мартин Атанасов, а със 7 завърши Николай Колев. От руския отбор с 14 точки се отличи Дмитри Волков, а Виктор Полетаев прибави още 13.

Следващият мач на България в Лигата на нациите е на 21 юни (понеделник) срещу отбора на Япония.

БЪЛГАРИЯ – РУСИЯ 0:3 (17:25, 22:25; 16:25)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ: Светослав Станков, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Николай Колев, Стефан Чавдаров – Владислав Иванов-либеро;
Селекционер: Силвано Пранди

РУСИЯ: Игор Кобзар, Виктор Полетаев, Денис Богдан, Дмитрий Волков, Артьом Волвич, Илияс Куркаев – Валентин Голубев-либеро;
Селекционер: Туомас Самелвуо.