Швеция надхитри Словакия и докосва елиминациите на Европейско първенство след 17 години чакане (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Тре кронур" стигнаха до трите точки след дузпа четвърт час преди края и оглави група Е

Швеция успя да стигне до изключително важна победа с 1:0 над Словакия във втория кръг от група Е на Евро 2020. "Тре кронур" взе всичките три точки от Санкт Петербург след точно реализирана дузпа на Емил Форсберг.

По този начин Швеция стигна до първата си победа на еврофинали от 2012-та година насам, когато на 19-ти юни победиха Франция с 2:0. Победата им пък ги праща много близо до първото им класиране на елиминационната фаза на европейско първенство от 2004 година насам.

Още в 5-та минута Юрай Куцка имаше добър шанс да открие, но след корнер ударът му с глава премина покрай целта. В 13-та Устик имаше сходен шанс, но в другия край на терена, но отново до гол не се стигна.

В края на полувремето Словакия постепенно изнесе играта по-далеч от вратата си и на свой ред опита да атакува. В 38-ата минута Куцка пробва удар от воле с левия крак, но той бе отразен от бранителите на Швеция. Две минути преди края на първата част капитанът на Словакия Марек Хамшик бе на добра позиция фронтално срещу противниковата врата, но ударът му мина над напречната греда.

В 50-ата минута футболистът на Кьолн успя да се освободи от опеката на противниковия нападател Берг и стреля силно от границата на наказателното поле. Ударът му с десния крак обаче мина над вратата.

В 67-та минута Исак можеше да открие резултата, но ударът му с глава беше спасен отлично от Дубравка! Три минути по-късно Исак проби сам отляво и стреля силно по земя, но отново Дубравка спря удара му.

Малко по-малко от четвърт час преди края Исак пусна хитър пас към Куаисон, който път мушна кълбото под Дубравка и успя да спечели дузпа след сблъсък с вратаря. С наказателния удар се зае Емил Форсберг и беше безпогрешен!

В самия край словаците имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле на Швеция, но главният арбитър не посочи бялата точка.

Така Швеция събра 4 точки в групата и излезе начело преди мача между Испания и Полша утре. Словакия остава зад тях с 3, а Испания е с един пункт пред Полша, който още няма точки на първенството.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ШВЕЦИЯ: 1. Олсен, 2. Лустиг, 3. Линдельоф, 6. Аугустинсон, 7. С. Ларсон (к), 8. Екдал, 9. Берг, 10. Форсберг, 20. Олсон, 24, Даниелсон, 11. Исак;
Селекционер: Яне Андерсон;

СЛОВАКИЯ: 1. Дубравка, 2. Пекарик, 5. Шатка, 8. Дуда, 13. Хрошовски, 14. Шкринияр, 15. Хубочан, 17. Хамшик (к), 19. Куцка, 20. Мак, 24. Косчелник;
Селекционер: Щефан Таркович.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини