БИТКАТА НА "УЕМБЛИ": Храбра Шотландия не се даде на Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

След 0:0 в британското дерби тимът на Гарет Саутгейт и Чехия се нуждаят от "хикс" помежду си, за да продължат

БИТКАТА НА "УЕМБЛИ": Храбра Шотландия не се даде  на Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)
Англия и Шотландия завършиха 0:0 в мач от група D на Евро 2020. Това беше 115-ия двубой между тези два съперника, като първата им среща е била през 1872 година. Днешният им сблъсък беше първият на "Уебмби", който завършва без отбелязани голове. Този резултат е изцяло в полза на англичаните, които вече имат четири точки, колкото и Чехия. Равенство между двата отбора в последния им мач от групата ще класира и двата отбора за 1/8-финалите. Шотландия е с актив от 1 т., а в последния кръг излиза срещу Хървтия, която е със същия актив. Очертава се жесток сблъсък помежду им за евентуално участие в елиминациите.

Първото по-сериозно положение в мача беше на сметката на Шотландия. Отлична тяхна атака завърши с подаване в наказателното поле и удар на Че Адамс, който обаче беше блокиран.

В 11-ата минута Джон Стоунс бе оставен непокрит в наказателното поле при изпълнение на ъглов удар, а ударът му с глава се отби в гредата. Секунди по-късно Стърлинг проби опасно и комбинира с Маунт, който обаче не уцели топката добре и я извади в аут.

След половин час игра шотландците стигнаха до чудесна възможност за гол. Анди Робъртсън центрира отляво, топката стигна до Стивън О Донъл, който нанесе удар с десния крак. Пикфорд обаче демонстрира отлична реакция и спаси.Че Адамс се опита да направи добавка с глава, но прати топката в аут.

В края на първото полувреме Че Адамс опита далечен удар, който обаче бе избит от защитник на "трите лъва" в корнер.

Англия започна вихрено втората част и още преди да е изминала и минута Люк Шоу се озова на добра позиция в наказателното поле, но не успя да подаде на свой съотборник, а топката бе изчистена в корнер. 120 секунди по-късно Мейсън Маунт се откъсна от бранител на Шотландия и стреля силно, но Дейвид Маршал спаси.

В 55-ата минута Рийз Джеймс получи топката на границата на наказателното поле и отправи удар, който обаче мина над вратата. Шест след това Джемс се отличи с решаваща намеса, която спаси англичаните от сигурен гол. Той изби от голлинията удар на Линдън Дайкс.

След добра комбинация между Грийлиш и Люк Шоу в 74-ата минута топката попадна в крайния бранител, който опита да стреля по посока на вратата, но доста неточно.

Шотландия отговори с добро положение малко по-късно. След центриране в наказателното поле Че Адамс се озова на отлична позиция, но не успя да уцели добре топката и я прати встрани от вратата.

В 91-ата минута футболистите на Гарет Саутгейт можеха да отбележат, след разбъркване в наказателното поле на гостите. Англичаните обаче не успяха да се ориентират добре и в крайна сметка играч на "трите лъва" извърши нарушение срещу Дейвид Маршал.

АНГЛИЯ - ШОТЛАНДИЯ 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АНГЛИЯ: Пикфорд, Шоу, Стоунс, Мингс, Рийс Джеймс, Райс, Филипс, Маунт, Фодън, Стърлинг, Кейн

ШОТЛАНДИЯ: Маршал, Тиърни, Ханли, Мактомини, Гилмор, Робъртсън, Макгрегър, Мактин, О Донъл, Дайкс, Че Адамс