ЛА Клипърс елиминира Юта и за първи път е на финал в Западната конференция (ВИДЕО)

Терънс Ман бе неочакваният герой на "Ножиците"

Лос Анджелис Клипърс спечели серията срещу Юта и за първи път в 51-годишната си история ще играе финал в Западната конференция на НБА. Клипърс извоюва крайния успех с 4-2 победи след успех в шестия мач със 131:119 и на финала на Запад ще срещне Финикс.

Терънс Ман вкара рекордните в кариерата си 39 точки, а Пол Джордж и Реджи Джаксън добавиха съответно 28 и 27 точки за успеха на Клипърс. Тимът от Ел Ей се възползва по най-добрия начин от отсъствието на звездата на Юта Кауай Ленард и успя да обърне серията. Ленард контузи коляното си в четвъртия мач и не взе участие в последните две срещи, които Клипърс спечели. Юта имаше преднина от 25 точки в третата част, но пропиля аванса и загуби.

В отсъствието на Кауай Ленард най-резултатен за "джазмените" бе Донован Мичъл с 39 точки. Полуфиналът на Изток между Атланта и Фидалелфия ще бъде решен след седми мач, след като Филаделфия се наложи със 104:99 и изравни серията на 3:3. Сет Къри наниза 24 точки, включително шест тройки за успеха на Севънтисиксърс. Тобиас Харис също вкара 24 точки за успеха, а Джоел Ембийд се отличи с дабъл-дабъл - 22 точки и 13 борби. Най-резултатен в мача бе Трей Йънг от Атланта с 34 точки. Решителният седми мач от серията е в неделя във Филаделфия.

Срещи от полуфиналните плейфи в първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи): Източна конференция: 5-Атланта - 1-Филаделфия - 99:104 * Резултатът в серията е равен 3:3 победи Западна конференция: 4-Лос Анджелис Клипърс - 1-Юта - 131:119 * Лос Анджелис Клипърс печели серията с 4:2 победи.