ГОЛЯМ ШАМАР ЗА РУСИЯ! Храбра Дания преби Сборная с 4:1 и е на Осминафинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червния динамит" забрави за загубите и влезе с гръм и трясък в елиминациите на Евро 2020

Националният отбор на Дания буквално възкръсна на Евро 2020 и успя да се класира директно за 1/8-финалите в турнира, след като разби с 4:1 Русия в последния мач в Копенхаген и така излезе на второто място в група В, след като преди началото на днешния мач беше на последното място без спечелена точка.

"Червения динамит" имаше нужда от помощта на Белгия, които победиха Финландия и така датчаните се оказаха с най-добрите показатели между Финландия и Русия.

В 18-та минута Александър Головин можеше да открие, но ударът му по земя беше спасен от Каспер Шмайхел с крак! Десет по-късно Хойберг стреля от дистанция, но топката профуча покрай лявата греда на Сафонов.

В 38-та минута Дания поведе! Тогава Дамсгаард овладя топката около дъгата на наказателното поле на Русия и отправи страхотен изстрел в горния ляв ъгъл на Сафонов, а той само изгледа как топката се оплете в мрежата му!

В 50-та минута Кудряшов се сблъска много неприятно с главата на Хойберг и трябваше веднага да получи медицинска помощ, но за щастие всичко с двамата беше наред.

Oсем минути по-късно Русия допусна огромна грешка и подари втори гол за Дания. Зобнин получи топката при изнасянето и неразчетено опита да върне към Сафонов, но Поулсен дебнеше точно за това и успя с лекота да преодолее стража на "Сборная"!

В 68-та минута обаче се стигна до дузпа за Русия, след като Клемент Тюрпен посочи бялата точка при нарушение на Мееле в наказателното поле, а Дзюба от 11-те метра беше безпощаден.

В 79-та минута Кристенсен беше на сантиметри да отбележи трети гол за Дания, но Сафонов се намеси отлично, но секунди след това отново Кристенсен, но с топовен шут от над 20 метра простреля руския страж за 3:1!

В 82-та Мееле пое топката малко след центъра при контраатака на Дания и след като успя да си освободи пространство за изстрел, наниза четвърти гол за "динамита".

Така Дания завърши на второто място в група В с три точки, но най-добрата голова разлика спрямо Финландия и Русия, а "Сборная" потегля обратно към Русия след като завърши на последното място. Финландия пък ще се надява на чудо, за да се класира за елиминациите като един от най-добрите трети отбори.

Стартови състави:

Дания: Шмайхел, Вестегаард, Кяер, Мееле, Кристенсен, Дилейни, Брайтуайт, Дамсгаард, Вас, Поулсен, Хойберг

Русия: Сафонов, Фернандеш, Дивеев, Оздоев, Зобнин, Кудряшов, Джикия, Миранчук, Головин, Дзюба, Кузяев

Пикфорд трябвало да бие шестата дузпа за Англия

Президентът на Италия прие новия европейски шампион (ВИДЕО)

Вижте повече

Хари Кейн: Ще ни боли до края на кариерите

"Не беше нашата нощ, но беше фантастичен турнир и трябва да сме с високо вдигнати глави"

ТРАГЕДИЯ! Има загинали при празненствата на титлата!

Политици приемат селекцията на Роберто Манчини

Джак Грийлиш уточни: Исках да бия дузпа!

"Треньорът взе много точни решения по време на целия турнир, взе такива и тази вечер", написа халфът

Италия прибра 34 милиона евро за спечеленото Европейско

Англия ще получи 30.25 милиона от наградния фонд

Стоичков: Честито на моите приятели от Италия!

"Братски ги прегръщам за титлата!", написа Камата

БЕЛЛА ИТАЛИЯ!!! "Скуадрата" е европейски шампион след уникална драма с дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)