Царско село започна контролите с разгром над Струмска слава

„Царете“ спечелиха с 4:0 първия си летен спаринг

Отборът на Царско село стартира с убедителното 4:0 срещу Струмска слава контролните срещи преди старта на новия сезон в елита.

Головете за „царете“ реализираха Андерсон, Христо Попадийн, Димо Бакалов и Милчо Ангелов.

В мача участие взеха всички налични футболисти, които водят тренировъчен процес с отбора.

Доста от тях направиха своя дебют, а Тони Здравков пусна в игра и юношите Божидар Томовски и Димитър Григоров, съобщиха от клуба.

Царско село изигра добро първо полувреме, в което отбеляза два гола и освен това изпусна още няколко добри голови положения. Още в 9-ата минута новото попълнение Лукас Диас стреля опасно от чиста позиция, но изпрати топката покрай вратата на гостите.

В 13-ата минута падна и първия гол в мача. След многоходова акция през центъра топката попадна у Андерсон Кордейро, който по диагонала вкара за 1:0. Само 50 секунди по-късно резултатът бе удвоен. „Царете“ отново направиха добра атака през центъра и този път на голова позиция се озова Христо Попадийн, който не сбърка.

Натискът на Царско село продължи, въпреки че гостите също имаха една добра възможност, която пропуснаха.

В 17-ата минута Лукас Диас даде много добър пас към Миси Мезу, който центрира по земя, но Андерсон не успя да засече добре топката.
Само секунди по-късно и Ален Стеванович се пробва да вкара гол, но изпрати топката в аут.

В заключителните минути на първото полувреме се откриха още две голови възможности за момчетата на Тони Здравков. В 39-ата минута Андерсон центрира към Ален Стеванович, който игра с глава, но стражът на гостите с мъка изби в ъглов удар. След неговото изпълнение Лукас Диас качи топката на главата на Лъчо Балтанов, но той я изпрати в аут.

В началото на второто полувреме Тони Здравков направи много смени, като в игра останаха само Иван Бандаловски, Христо Попадийн, Лъчезар Балтанов и Андерсон. На терена се появи и Мартин Смоленски, който се присъедини към Царско село в часовете преди мача и все още няма тренировка с отбора.

10 минути след началото на втората част Димо Бакалов вкара дебютното си попадение за Царско село. Андерсон центрира от пряк свободен удар, Бакалов продължи топката с глава и я изпрати в далечния на вратаря ъгъл.

Само след още две минути игра резултатът стана 4:0. Петър Атанасов бе изведен сам срещу вратаря, но изигра ситуацията джентълменски и подаде към Милчо Ангелов, който на празна врата също вкара дебютния си гол за „царете“.

Малко по-късно резултатът можеше да стане и 5:0. Димо Бакалов се озвободи отляво и даде чудесен пас към Андерсон. Бразилецът засече топката от движение с левия крак, но стражът на Струмска слава Симеон Симеонов спаси.

Мартин Смоленски опита интересен удар по посока вратата на съперника в 69-ата минута, но Симеонов се справи. В 75-ата минута футболистът на Струмска слава Петър Кепов получи втори жълт картон, след което бе отстранен от игра, но бе заменен от свой съотборник.

В 86-ата минута Димитър Григоров даде добър прехвърлящ пас към Петър Атанасов, но Симеон Симеонов излезе извън наказателното поле и блокира опита на Атанасов да се разпише.

ЦАРСКО СЕЛО – СТРУМСКА СЛАВА 4:0
1:0 Андерсон (13)
2:0 Христо Попадийн (15)
3:0 Димо Бакалов (55)
4:0 Милчо Ангелов (57)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦАРСКО СЕЛО: Янко Георгиев (46 – Християн Василев), Дилян Георгиев (46 – Божидар Томовски), Мартин Кавдански (46 – Венцислав Василев), Иван Бандаловски, Луи Нганиони (46 – Мартин Смоленски), Лъчезар Балтанов, Христо Попадийн, Лукас Диас (46- Димо Бакалов), Андерсон (67 – Димитър Григоров), Ален Стеванович (46 – Петър Атанасов), Миси Мезу (46 – Милчо Ангелов)

СТРУМСКА СЛАВА: Петър Маринов, Денислав Мицаков, Любомир Граменов, Румен Сандев, Димитър Петков, Антон Тунгаров, Руси Чернаков, Иван Иванов, Рамирес, Джон Пол, Ивелин Илиев (Симеон Симеонов, Александър Аспарухов, Мартин Костов, Никола Борисов, Томас Добрев, Борис Иванов, Петър Кепов, Николай Щерев, Георги Янев, Кеш Лондон)