Царско село разби Миньор (Перник) с 4:1 (ВИДЕО)

Трима с дебютни попадения, Петър Атанасов се разписа на два пъти

Царско село постигна втора поредна победа в контролните срещи, като този път надигра Миньор Перник с 4:1.

Дебютни голове за „царете“ отбелязаха Лукас Диас, Миси Мезу и два пъти Петър Атанасов. За гостите от Перник се разписа Методи Костов от дузпа, съобщиха столичани.

Футболистите на Тони Здравков показаха добра игра и имаха териториален превес през всичките 90 минути. През първата част създадоха много голови положения, но падна едно попадение дело на Лукас Диас.

Гостите изравниха в началото на втората част чрез Методи Костов от дузпа. Миси Мизу също от дузпа даде аванс на Царско село, а след това две попадения отбеляза Петър Атанасов.

Титуляр за Царско село започна юношата на клуба Божидар Томовски, който остави добро впечатление. Друг юноша Дилян Георгиев се отчете с асистенция. Много силен мач направи сърбинът Ален Стеванович, който имаше участия и в трите попадения през второто полувреме.

Още в 12-ата минута Андерсон се озова в чудесна стрелкова позиция, но Даниел Леонтиев спаси. Само 60 секунди по-късно Димо Бакалов отправи опасен удар, но изпрати топката в аут. Все пак в 14-ата минута гол падна. Новото попълнение Лукас Диас финтира чудесно защитник на гостите, озова се в добра позиция, стреля, Даниел Леонтиев игра с топката, но тя тръгна по посока на вратата и мина голлинията, въпреки че защитник успя да стигне до нея, но твърде късно – 1:0.

Първата по-интересна ситуация за гостите бе в 31-ата минута когато Калоян Йосифов опита изстрел, но Християн Василев хвана топката. Това бе и единствената голова възможност за перничани. В 33-ата минута Димо Бакалов стреля опасно, но Леонтиев успя да избие. Минута по-късно  и Лукас Диас шутира опасно, но покрай вратата. Луи Нганиони изтърва 100-процентово положение в 37-ата минута. Тогава Божидар Томовски направи чудесно центриране и качи топката на главата на Нганиони, който от няколко метра не уцели вратата.

През второто полувреме и двамата треньори направиха поредица от смени. Тони Здравков пусна шестима нови играчи, а Христо Янев деветима.

Още в началните минути Царско село можеше да поведе с 2:0. Ален Стеванович направи добър пробив по десния фланг, центрира прострелно, но Меси Мезу не успя да уцели топката. Малко след това и Калоян Йосифов изтърва добра възможност за Миньор, след като изпрати топката в аут.

Гостите от Перник изравниха в 49-ата минута. Изстрел на Божидар Васев попадна в ръката на Мартин Кавдански и реферът отсъди дузпа. Методи Костов стреля от бялата точка и не остави шансове на Янко Георгиев за 1:1.

В 62-ата минута Ивайло Иванов извърши нарушение срещу Ален Стеванович и съдията отсъди дузпа за Царско село. Миси Мезу застана зад бялата точка и успя да вкара за 2:1.

Царско село отбеляза трети гол в 66-ата минута. Футболистите на Тони Здравков направиха много добра атака. Ален Стеванович даде чудесен извеждащ пас към Дилян Георгиев. Десният бранител и юноша на клуба, стигна до топката, центрира меко и Петър Атанасов с глава вкара дебютното си попадение за „царете“.

В 77-ата минута Царско село направи добра контраатака, но центрирането на Луи Нганиони бе пресечено от вратаря Георгиев.

Десет минути преди края „царете“ отново направиха много бърза контраатака, но не успяха да отправят завършващ удар и гостите се справиха със ситуацията.

Четвъртият гол все пак падна в 83-ата минута. Янко Георгиев изпълни силно удар от вратата, топката попадна у Ален Стеванович, който даде изключителен пас към Петър Атанасов. Крилото успя да нанесе много красив удар от движение и направи безпомощен стража на гостите за 4:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Християн Василев (46 – 1. Янко Георгиев), 93. Божидар Томовски (46 – 4. Дилян Георгиев), 3. Мартин Кавдански, 8. Иван Бандаловски, 13. Луи Нганиони, 10. Лъчезар Балтанов (60 – 6. Христо Попадийн), 6. Христо Попадийн (46 – 14. Мартин Смоленски), 17. Лукас Диас, 7. Димо Бакалов (46 – 44. Ален Стеванович), 11. Андерсон (46 – 20. Петър Атанасов), 9. Милчо Ангелов (46 – 22. Миси Мезу);

МИНЬОР (ПЕРНИК): 1. Даниел Леонтиев, 2. Виктор Райчев, 3. Антон Славчев, 5. Веселин Васев, 7. Калоян Стефанов, 14. Четин Садула, 15. Емил Ценов, 17. Иван Вълчанов, 20. Анрдеас Васев, 25. Марсел Асенов, 26. Ивайло Димитров (99. Алекс Георгиев, 22. Ивайло Иванов, 30. Божидар Васев, 9. Методи Костов, 19. Християн Казаков, 23. Павлин Чиликов, 4. Димитър Савов, 18. Даниел Иванов, 24. Георги Купенов, 27. Борислав Георгиев);