СЛЕД ПРОДЪЛЖЕНИЯ: Италия си поигра с огъня, но победи Австрия и продължава напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Киеза и Песина донесоха успеха, ВАР на два пъти спаси "адзурите"

СЛЕД ПРОДЪЛЖЕНИЯ: Италия си поигра с огъня, но победи Австрия и продължава напред  (ВИДЕО+СНИМКИ)

Италия победи Австрия с 2:1 в 1/8-финален сблъсък от Европейското първенство по футбол. На "Уембли" селекцията на Роберто Манчини беше близо до провала, но оцеля, вкарвайки срещата в продължения, където не остави шансове на съперника. Успехът увеличи серията на италианците без загуба на 31 двубоя. В спор за място в Топ 4 тимът ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Белгия и Португалия в Севиля.

Австрия започна много активно и още в първата минута създаде суматоха пред вратата на Италия. Баумгарнер подаде в наказателното поле, където двама негови съотборници се разминаха с топката и защитата на "адзурите" изчисти. В шестата Марко Верати изведе Чиро Имобиле. Топката обаче дойде малко дълга за нападателя на Лацио и той беше изпреварен от вратаря Даниел Бахман, след което двамата се сблъскаха, но се размина без сериозни наранявания.

Четири след това Италия бе близо до попадение, след като Леонадро Спинацола получи в наказателното поле на Австрия стреля, а топката мина покрай дясната греда. Малко по-късно Лоренцо Инсиние бе изведен на добра позиция, но Бахман спаси удара му. В 18-ата топката се озова в Николо Барела, който веднага опита удар към вратата. Стражът на Австрия обаче успя да спаси с крак.

В 32-ата минута италианците отново бяха много близо до попадение. Чиро Имобиле овладя топката пред наказателното поле и не бе притиснат от противников играч. Това му позволи да си нагласи топката за удар, който срещна сглобката на вратата.

Десет по-късно Леонардо Спинацола опита да изненада Бахман, който обаче изби в корнер. След изпълнението му Барела стреля с глава, но неточно. В даденото от съдията продължение на първото полувреме Франческо Ачерби бе близо до попадение след центриране в наказателното поле, но не успя да насочи топката в мрежата.

Италия започна много агресивно втората част и още в 47-ата минута Доменико Берарди опита да намери свой съотборник в наказателното поле, но топката бе избита от защитник на Австрия. В 52-ата Ди Лоренцо извърши нарушение на границата на наказателното поле на Италия. Това отвори чудесна възможност пред Давид Алаба, който застана зад топката. Бранителят изпълни много опасно прекия свободен удар, но топката профуча на сантиметри над вратата.

Силната игра на Австрия след почивката даде резултат в 65-ата минута, когато Марко Арнаутович вкара с глава. След проверката на ВАР обаче бе установено, че нападателят е бил в засада.

В 76-ата футболист на Австрия падна в наказателното поле на Италия. ВАР провери ситуацията за дузпа, но се установи, че играчът е бил в положение на засада пред топката да стигне до него и наказателен удар не беше отсъден
.
Пробив на Спинацола в 83-ата минута завърши с центриране към непокрития Берарди, който опита да стреля акробатично от въздуха, но ударът не се получи. Секунди по-късно той бе заменен и отстъпи мястото си на Киеза, а Белоти смени Имобиле. Това също не даде резултат и мачът влезе в продължения.

Така се стигна до 95-ата минута, когато Италия откри резултата. Резервата Федерико Киеза получи подаване в наказателното поле. Нападателят елиминира противников играч, преди да нанесе неспасяем удар към вратата на Австрия - 1:0!

В 105-ата Лоренцо Инсиние изпълни пряк свободен удар, който принуди вратаря на Австрия да избива в корнер. Секунди по-късно Италия удвои преднината си. Киеза овладя топката в наказателното поле, но загуби баланс и падна на земята. Все пак успя някак да подаде към Матео Песина, който успя да стреля към вратата и да вкара - 2:0!

Във второто продължение австрийците опитаха да реагират и успяха да намалят резултата. В 114-та минута Саша Калайджич успя да засече с плонж на близката греда центриране от ъглов удар и направи 1:2. По този начин двуметровият нападател сложи край на серията на Италия без допуснат гол.

ИТАЛИЯ - АВСТРИЯ 2:1
1:0 Киеза (95)
2:0 Песина (105)
2:1 Саша Калайджич (114)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ИТАЛИЯ: Донарума, Ди Лоренцо, Ачерби, Бонучи, Спинацола, Барела, Жоржиньо, Верати, Берарби, Инсиние, Имобиле

АВСТРИЯ: Бахман, Лайнер, Хинтерегер, Драгович, Алаба, Грилич, Лаймер, Шлагер, Забитцер, Баумгартнер, Арнаутович