Ботев (Пд) върти реми със сърби на лагера в Бурдур (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резерва спаси „канарчетата“ срещу Пролетер

Ботев (Пловдив) и сръбският Пролетер завършиха наравно 1:1 във втората контролна среща на "канарчетата" от лагера в Бурдур.

За състава на Азрудин Валентич се разписа в 64-ата минута появилият се малко преди това като резерва Бисер Бонев след самостоятелен пробив.

През първия четвърт час на срещата сериозни голови положения пред двете врати липсваха.

В 22-ата минута Маркиньос си нагласи топката на десния крак, след което стреля по земя.

Ударът му обаче беше слаб и вратарят на Пролетер улови без проблеми.

В 36-ата минута отново бразилецът беше близо до гола. Той стреля от фаул и насочи топката добре в горния десен ъгъл на вратата, но стражът плонжира и изби в ъглов удар.

В 42-ата минута Маркиньос стреля от далечна дистанция, стражът изби, а при добавката Филип Филипов шутира встрани от вратата. В 48-ата минута Дилан Мертенс засече с глава центриране от ъглов удар. Топката влизаше във вратата, но защитник подложи крак и изчисти от голлинията. В 52-ата минута Емануел Току стреля встрани от вратата.

В 53-ата минута тимът на Пролетер стигна до гол, след като хвана неподготвена защитата на "канарчетата". Ботев отговори веднага с шут на Па Конате, който финтира защитник, но след това стреля в гредата. В 64-ата минута Бисер Бонев възстанови равенството след удар с левия крак в обратния ъгъл, за да оформи крайното 1:1.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Християн Славков, Марио Младеновски, Станислав Работов, Виктор Генев, Па Конате, Реда Рабей, Дилан Мертенс, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Атоан Бароан;

Костадин Димитров подписва довогорите за довършването на стадионите на Локо Пд и Ботев Пд