Берое пречупи Локо (Пд) за първи успех в контролите (ВИДЕО)

Мартин Камбуров вкара победния гол за крайното 2:1

„Берое“ победи „Локомотив“ (Пловдив) с 2:1 в контролна среща, играна в Рила.

Олджай Алиев и Мартин Камбуров отбелязаха за „зелено-белите“, а Димитър Илиев се разписа от дузпа за „смърфовете“.

„Локомотив“ (Пловдив) създаде първата опасност в 5-ата минута, когато Лукас Салинас получи добър пас пред вратата на Берое, но стреля над напречната греда на вратата на Генадий Ганев.

В 11-та минута Кийлън Лебон успя да се измъкне от отбраната на съперника, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Артур Крачун сбърка, подарявайки топката на Кийлън Лебон в 21-ата минута, който намери Олджай Алиев, но той стреля право в ръцете на Илко Пиргов.

„Берое“ поведе с 1:0 в 38-ата минута. Михаил Стоянов пусна отличен пас по дясното крило към Илиян Стефанов, който центрира остро в наказателното поле на Локомотив. Илко Пиргов плонжира, но не успя да пресече центрирането и топката попадна в Олджай Алиев, който вкара в опразнената врата.

Берое организира много добра атака в 52-ата минута, когато Кийлън Лебон пусна извеждащ пас към Мартин Камбуров, а той стреля, но Илко Пиргов спаси.

Пет минути по-късно Джунейт Али подаде към Мартин Камбуров, който обработи топката и стреля, но Илко Пиргов отново се намеси.

Съдията Станимир Тренчев свири дузпа за Локомотив Пловдив в 59-ата минута, след като Иван Гошев фаулира откъсналия се сам срещу него Георги Минчев.

Зад топката застана Димитър Илиев, който реализира отсъдената дузпа, пращайки топката в десния ъгъл на Гошев.

Берое отново излезе напред в резултата с 2:1 в 73-ата минута. Джунейт Али центрира в наказателното поле на Локомотив, където Мартин Камбуров се извиси над всички и с глава вкара топката във вратата на Илко Пиргов.

Така той донесе успеха на старозагорци и оформи крайния резултат – 2:1.

НА ЖИВО: Арда - Крумовград (СЪСТАВИ)