Етър и Янтра не си вкараха гол на „Ивайло“

„Виолетовите“ с нулево реми в първата си контрола, Великов даде шанс на юноши пред погледа на Балъков

„Етър” завърши 0:0 срещу „Янтра” (Габрово) в първата си контрола от подготовката, играна на стадион „Ивайло”.

„Виолетовите” имаха териториален превес и създадоха повече положения, но не успяха да реализират. Сред зрителите на мача бе и бившият главен мениджър на етърци Красимир Балъков.

В 19-ата минута Здравко Илиев напредна опасно отдясно и намери Кольо Станев, чийто удар обаче мина до левия стълб. Три минути по-късно Мариян Иванов от дистанция отправи силен удар, но вратарят Цинцарски боксира топката. Гостите играха открит футбол и също често атакуваха противниковата врата.

В 60-ата минута Атанас Кръстев бе изведен в добра позиция, но защитник успя да избие с шпагат. В 65-ата минута Николай Янков бе изведен добре, смени посоката и стреля, но вратарят улови. За габровци Венцислав Славов в 68-ата минута отправи изстрел, уловен с лекота от Христо Иванов, а после гостите още веднъж стреляха право във вратаря.

Към края Веселин Великов пусна в игра юношите от школата, които показаха старание и доста раздвижиха играта. Калоян Митев в 82-ата минута напредна отляво и центрира, но последва нарушение срещу вратаря.

Най-чистото положение в мача бе в 86-ата минута, когато Ловре Кнежевич от фаул стреля опасно в далечния ъгъл, но Минчев успя да избие топката в корнер.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА ЕТЪР: Анатоли Господинов, Николай Дичев, Мариян Иванов, Здравко Илиев, Атанас Кръстев, Радослав Апостолов, Яни Пехливанов, Кольо Станев, Николас Фемиа, Даниел Младенов, Христо Димитров (като резерви се появиха Христо Иванов, Хосе Кордоба, Ловре Кнежевич, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев, Николай Янков, Борислав Марков, Калоян Митев, Мартин Петков, Десислав Пенев, Антониян Харалампиев и Теодосий Райков).