НЕПРИМИРИМИ: Левски и Ботев с реми в стойностна контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините“ удариха греда, „канарчетата“ изравниха в самия край

Въпреки кошмарната финансова ситуация и неясното си бъдеще, отборът на Левски не загуби и втората си лятна контрола.

След като точно преди една седмица „сините“ победиха Локомотив (Пловдив) с 1:0, сега те направиха равенство 1:1 с другия елитен отбор от Пловдив – Ботев.

Срещу „смърфовете“ Борислав Цонев получи червен картон, докато Билал Бари вкара единственото попадение, а днес последният удари греда, докато близнакът реализира красив гол от свободен удар малко преди почивката.

В 87-ата минута обаче Виктор Генев изравни с глава, за да фиксира крайния резултат, въпреки опита на Валери Божинов да предотврати попадението.

Проверката се игра на стадион „Георги Аспарухов“ пред фенове, които показаха категоричната си подкрепа към отбора на Левски с аплодисменти в 19-ата минута и 14-та секунда.

Преди началото на спаринга пък привържениците издигнаха надъхващи транспаранти към играчите, а и подкрепиха клуба финансово с покупки от фен магазина на стадиона.

В първите минути двата тима размениха по един удар от средно разстояние, но неточно, а в 13-ата минута Здравко Димитров успя да пласира отлично центриране с външен фалц на главата на Билал Бари, който остана на сантиметри от вратата на Аргилашки.

Две минути по-късно Мите Цикарски се оказа напълно сам на задната греда след изпълнение на ъглов удар от страна на Ботев, но не уцели вратата на Андреев от хубава позиция. В 20-та минута "сините" привърженици отдадоха заслуженото на играчите, ръкопляскайки за усилията и търпението им.

След това темпото на игра спадна и чак в 33-та минута Боби Цонев пробва далечен изстрел, ала неточно. В 42-та минута все пак домакините успяха да поведат, след като Боби Цонев реализира страхотен гол от свободен удар - 1:0. При този резултат дойде и почивката.

Второто полувреме започна с греда за Левски. Здравко Димитров центрира отлично към Билал Бари, който засече с плонж, но нямаше късмет и топката срещна напречния стълб.

В 66-та минута Атанас Илиев се опита да се завърти в наказателното поле на „сините“ и да стреля, но беше блокиран. Последваха множество смени в двата състава, което накъса играта, а в 74-та минута Емануел Току опита късмета си, но Георги Александров блокира.

Три минути преди края на редовните 90 пък Виктор Генев с глава след корнер насочи топката към вратата, като въпреки опитите на резервата Валери Божинов да я спря, тя в крайна сметка се оплете в мрежата и резултатът бе изравнен – 1:1.

Той се запази до последния съдийски сигнал, макар че за целта вратарят на Ботев трябваше да се намесва решително в добавеното време.

Така Левски и „канарчетата“ не се победиха и продължават своята подготовка за новия сезон в efbet Лига.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ ПД  1:1
1:0 Борислав Цонев (42)
1:1 Виктор Генев (87)