Царско село и Локо Сф не си вкараха в контрола

Дебют за „царете“ направиха двете последни нови попълнения Александър Александров и Васил Шопов

Царско село и Локомотив София завършиха 0:0 в контролна среща, която се игра на стадион „Арена Царско село“. Двата отбора създадоха интересни ситуации през 90-те минути, но така и не успяха да отбележат гол. Вратарят на гостите Александър Любенов се отчете с няколко отлични спасявания в края на първото полувреме, когато не позволи на топката да влезе във вратата. Дебют за „царете“ направиха двете последни нови попълнения Александър Александров и Васил Шопов, които стартираха мача като титуляри.

Царско село започна по-настъпателно мача и в 7-ата минута Миси Мезу отправи диагонален шут, но топката попадна в ръцете на вратаря. В първата четвърт на мача футболистите на Тони Здравков имаха завиден териториален превес, но не успяха да завършат атаките по подобаващ начин.

В 23-ата минута гостите от Локомотив извършиха принудителна смяна заради травма на Владислав Узунов, който бе заменен от Красимир Милошев.

След две минути игра Александър Александров се включи много добре по десния фланг, успя да центрира в наказателното поле, където Мизу засече с глава, но изпрати топката далеч от целта.

В 26-ата минута гостите организираха и първата си по-интересна атака, но удар на Валентин Николов бе спасен безпроблемно от Янко Георгиев.

В 34-ата минута Царско село организира много добра атака, след като Димо Бакалов отне топката в центъра на терена. Успя да напредне 20 метра и пусна пас към Александров. Десният бранител центрира, но нямаше кой да засече топката, която бе изпратена към точката за изпълнение на дузпа.

Александър Любенов се превърна в герой за Локомотив два пъти в рамките на 60 секунди. Първо спаси майсторски шут на Петър Атанасов, а малко след това извади и удар на Лукас Диас.

Първите 15 минути на второто полувреме бяха равностойни и двата тима успяха да направят някои добри атаки. Най-чистото положение в мача бе в 62-ата минута, когато Христо Иванов бе изведен сам срещу вратаря Янко Георгиев, но изпрати топката високо над вратата.

Няколко минути по-късно Милчо Ангелов се озова на добра позиция в наказателното поле, но се забави с шута и бе блокиран. В 78-ата гостите изпълниха пряк свободен удар, но изпратиха топката над вратата на Георгиев.

В продължението на двубоя Локо вкара топката в мрежата на Янко Георгиев, но Раел Лолала бе в очевидна засада и голът не бе зачетен.

ЦАРСКО СЕЛО – ЛОКОМОТИВ СФ 0:0

ЦАРСКО СЕЛО: Янко Георгиев, Александър Александров, Мартин Кавдански, Христо Попадийн, Луи Нганиони, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов (56 – Мартин Смоленски), Лукас Диас (87 – Димитър Григоров), Димо Бакалов (84 – Дилян Георгиев), Петър Атанасов (46 – Андерсон), Миси Мезу (46 – Милчо Ангелов)

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: Александър Любенов (58 – Цветомир Витков), Релсо Ралесо, Мартин Петков, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Валентин Николов (70 – Мартин Стоянов), Владимир Семерджиев (83 – Лука Иванов), Владислав Узунов (23 – Красимир Милошев), Александър Александров (70 – Християн Чипев), Раел Лолала, Карим Бухмиди (60 – Христо Иванов)
Вратарят на Локомотив (София) ще пренощува в разградската болница (ВИДЕО)

Александър Любенов бе изнесен на носилка от терена по време на мача с Лудогорец

Дончич: Тренирахме едно, а на мача се получи обратното

Треньорът на Локо (София) се оправда с многото кадрови проблеми

Първо в NS: Балъков фаворит за Локо София

Треньорската рокада все по-вероятна в "Надежда"

Локо София взе бивш таран на Сент Етиен

Маи идва в "Надежда" като свободен агент

Дончич се закани на Левски след отпадането за Купата

Треньорът на Локо (София) се надява тимът му да изненада "сините"

Спартак (Варна) шокира Локо (София) след дузпи и е първият 1/4-финалист за Купата (ВИДЕО)